baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

W STOLICY

Trzy słoneczne dni (24-26.04.2019r.) spędziły klasy 8C i 8D wraz w opiekunami w stolicy naszego kraju. Wcześnie rano, bo o 5.10 wyruszyliśmy w kilkugodzinną podróż autokarem do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziwiania panoramy miasta z 33 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Następnie krótka wizyta w galerii handlowej „Złote Tarasy”- czas wolny, wypatrywanie vip-ów. Po czym przejechaliśmy autokarem pod Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Spacer po Ogrodzie Saskim i przejazd do Królewskich Łazienek. Wrażenie robi secesyjny pomnik Fryderyka Chopina, Teatr na Wyspie, gdzie prym wiodły dumne pawie, spacerujące wokół kamiennych rzeźb. Zachwycaliśmy się fauną i florą parku. Jeszcze sesja zdjęciowa przy Belwederze i pomniku Józefa Piłsudskiego opierającego się oburącz o szablę w pochwie. Pomnik wystawiony jako wyraz wdzięczności za obronę Warszawy w 1920 roku. Drugiego dnia odkrywaliśmy tajniki świata w Centrum Nauki Kopernik. Własnoręcznie przeprowadzaliśmy doświadczenia naukowe, poznaliśmy mechanizm funkcjonowania ludzkiego ciała, angażowaliśmy wszystkie zmysły bez najmniejszych oporów przed pomyłką. Po emocjonującej podróży w świecie nauki udaliśmy się na spacer po ogrodzie znajdującym się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Odpoczynek wśród zieleni i słoneczna kąpiel pozwoliła na regenerację sił przed wizytą na Stadionie Narodowym. Dla wielu z nas - kibiców i fanów piłki nożnej to ekscytujący punkt wycieczki. Trasa „Piłkarskie emocje” odkryła przed nami tajemnice strefy zawodniczej, centrów medialnych, trybun. Koniec trasy - punkt widokowy z którego, podziwialiśmy wielkość obiektu. Robi wrażenie. Popołudniem przywitaliśmy Zygmunta III Wazę oraz warszawską Syrenkę na Starym Mieście. Podziwialiśmy siedzibę królów polskich – Zamek Królewski. Szykowne i stylowe wnętrza nas zachwyciły. Trzeciego dnia wycieczki, ważne miejsce – Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Obejrzeliśmy polski krótkometrażowy film animowany „Miasto ruin”. Przedstawia zburzoną i wyludnioną Warszawę z perspektywy lotu wiosną 1945. Obraz był reklamowany w mediach jako pierwsza na świecie cyfrowa rekonstrukcja zniszczonego miasta. Doświadczyliśmy mnóstwa wrażeń: chwil pełnych wzruszeń, smutku i radości, dumy, że jesteśmy Polakami. Następnie udaliśmy się do gmachu Telewizji Polskiej przy Woronicza 17. Wizyta w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, pracowniach dekoracji pozwoliła zdobyć wiele ciekawych informacji o pracy dziennikarzy. Odwiedziliśmy Muzeum Telewizji, gdzie zgromadzone są przeróżne sprzęty i rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów oraz pamiątki z emitowanych dawniej programów i filmów. Krótka sesja zdjęciowa przy „ściance” PNŚ. Naładowani pozytywną energią udaliśmy się w podróż powrotną do domu. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji McDonald’s, bo przecież bez tego punktu wyprawy to nie wycieczka. Puszczamy oczko…
Z tego miejsca uczestnicy wycieczki i wychowawczynie klas pani Joanna Michalska i pani Monika Sikorska serdecznie dziękują pani Marcie Kowalczyk za miłe towarzystwo oraz poczucie bezpieczeństwa. Potwierdzamy, że wspólny wyjazd jest najlepszym miejsce na integrację, dostarczając wielu wrażeń, satysfakcji i świetnej zabawy.
To ostatnia już wycieczka szkolna obu klas. To była jedna z tych wycieczek, których się nie zapomina, a ta na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

materiał nadesłały panie: Joanna Michalska, Monika Sikorska

wyc do warszawy8c8d 2019

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii