baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

 

apel11112019

Uroczyste świętowanie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

„Nie wstydźmy się kochać Polski, nie mówmy o niej tylko od święta.

Ginęli za wolność ludzie.

Musimy o tym zawsze pamiętać”. 

W piątek, 8. listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się 2 uroczyste apele z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

W niecodzienny sposób młodzi artyści przedstawili nam trudną historię Polski – od czasów największej świetności, poprzez rozbiory i 123 lata walk o powrót na mapy świata. Byliśmy bowiem świadkami przygotowywania przez grupę dziewczynek ... apelu z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Ich rozważania na temat bolesnej historii Polski przeplatane były pięknymi piosenkami wykonywanymi przez dzieci z grupy wokalnej. Ogromne wzruszenie wywołała piosenka „Myślimy o Polsce”, którą zaśpiewała Marta Salamon z kl. II B . Niezwykłe wrażenie wywołało zasłonięcie czarnym woalem Polski na znak zniknięcia jej z map Europy. Towarzyszyła temu poruszająca pieśń „Miejcie nadzieję” wykonana przez Julię Betler i Zofię Bochenek z kl. VI E. Kolejne etapy walki Polaków o niepodległość przedstawiono w prezentacji przygotowanej przez uczniów kl. VI D. 

Radość z odzyskania niepodległości i tego, że możemy żyć w wolnej ojczyźnie młodzi patrioci wyrazili ekspresyjną piosenką „Jesteśmy Polką i Polakiem” porywając do wspólnego śpiewu całą salę ☺ 

Niech słowa „Modlitwy o pokój” wyrażą wdzięczność za bohaterstwo i poświęcenie naszych przodków oraz umocnią nas w przekonaniu, że teraz to MY jesteśmy za tę Wolność odpowiedzialni. 

Naród poraniony wśród wojennych zamieci Za wolność ginęli dorośli, za wolność ginęły dzieci Teraz pokojem cieszę się dni tyle Chciałabym, mój Boże, żyć jak dotąd żyję 

Proszę, pozwól zachować to, co mam Niech złe moce już nie zagrożą nam Chcemy bezpiecznie doczekać późnych lat Ześlij, proszę, pokój na cały świat. 

Program artystyczny przygotowali: uczestnicy Koła Recytatorsko-Teatralnego „Małe Artystki” prowadzonego przez p. Katarzynę Przybylską oraz uczniowie klas II B i VI D pod kierunkiem pań: Anny Okolus-Furtak i Zofii Gutowskiej. Przepiękną scenografię wykonała p. Mirosława Babicka-Mrzygłód. 

Oprac. Anna Okolus-Furtak 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.