baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie,

w tym doświadczaniu nowej sytuacji, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, chcemy przekazać , że zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji się Państwo znaleźli . Wielu z nas też jest rodzicami i wiemy, że „ogarnianie” domu, pracy, opieki i edukacji dzieci w jednym to wyczyn niemalże jak wejście na K2 zimą. Nikt nie był na to przygotowany. Wielu z nas nie było również przeszkolonych do zdalnego nauczania i uczenia się, do pracy w chmurze, połączeń online i wielu innych dziwnych sytuacji, z którymi musieliśmy zmierzyć się w ostatnich dwóch tygodniach.

Jako szkoła zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby Państwu pomóc. Liczymy również na zrozumienie sytuacji, w której my się znaleźliśmy.

Zgodnie z Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  uruchomiliśmy w naszej szkole Platformę G Suite. Pozwala ona nam na kontakt z Wami: przesyłanie wiadomości  e-mail, połączenia video, organizowanie wirtualnych klas itp. Na chwilę obecną do naszej platformy zalogowało się i jest aktywnych 97 % uczniów, za co bardzo Wam dziękujemy. Dla ułatwienia organizacji planu dnia, przygotowaliśmy dla każdej klasy plan aktywności ucznia przy komputerze, który pozwoli Państwu i nam na zaplanowanie np. dostępu do komputera w przypadku, gdy w domu znajduje się jedno urządzenie. Każdy uczeń ma obowiązek przynajmniej raz dziennie zalogować się na swoje konto i zrealizować zadania zlecone przez nauczyciela. Prosimy jednak pamiętać, że jako szkoła zawsze będziemy podchodzić indywidualnie do pojawiających się u Państwa problemów, o których prosimy nas informować.

Każdy z Państwa może kontaktować się z wychowawcami, pedagogami specjalnymi , którzy służą wsparciem. Dodatkowo nasi specjaliści, terapeuci, pracownicy świetlicy i biblioteki będą zamieszczać na naszej stronie internetowej propozycje różnych aktywności dla dzieci, które mogą być alternatywą aktywności bez komputera. Zachęcamy też aby w tym trudnym dla wszystkich okresie skupić się na tym, co jest dla nas najważniejsze. Zachęcamy do powtarzania, utrwalania, poszukiwania ciekawych dla siebie rzeczy, rozwijania swoich pasji, spędzania tego czasu kreatywnie i z korzyścią dla swojego rozwoju.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie.