baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

PROJEKT EDUKACYJNY

"MATEMATYKA - WSTĘP DO KARIERY WYNALAZCY"

 

W październiku nasza szkoła we współpracy z Politechniką Warszawską - Wydziałem Matematyki i Nauk Informatycznych, przystąpiła do projektu edukacyjnego “Matematyka- wstęp do kariery wynalazcy”. W projekcie biorą udział dwie klasy czwarte 4a i 4c. Projekt ten polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy wspomagającej ucznia podczas rozwiązywania zadań matematycznych online. Celem systemu jest automatyczne wykrywanie i eliminacje problemów uczniów oraz optymalizację czasu nauki poprzez inteligentną asystę pracy ucznia.

matematyka projekt2020 21zd1

Za pomocą sztucznej inteligencji program wspiera i kontroluje na bieżąco postępy uczniów, dostosowuje tempo, stopień trudności indywidualizując rozwój każdego dziecka.

matematyka projekt2020 21zd2

Dzięki użyciu zaawansowanych autorskich rozwiązań informatycznych system optymalnie wykorzystuje czas ucznia poświęcony na naukę. System stara się wykrywać problemy uczniów i tak kieruje doborem spersonalizowanych zadań, aby uczeń sam był w stanie zrozumieć przyczynę swojego błędu i się poprawić, jak również samodzielnie rozwiązać zadanie, które wcześniej było dla niego za trudne. W szkole nad rozwojem i indywidualizacją uczniów czuwa nauczyciel, a dzięki pracy na platformie dziecko uzyskuje wsparcie także przy wykonywaniu zadań domowych. Dla wszystkich uczniów to wielka szansa, aby odczarować matematykę i pokonać własne trudności, dla uczniów uzdolnionych matematycznie i zainteresowanych w przyszłości studiami na kierunkach technicznych – to okazja nie tylko na podniesienie kompetencji matematycznych i udział w prekursorskim projekcie – Politechnika Warszawska ma bowiem ambitne plany objęcia opieką uczniów szczególnie zdolnych przez kolejne lata, nawet do matury.

Opiekunowie projektu
Elżbieta Gajewska
Małgorzata Lewandowska