baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

"Konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego"

      6 maja obchodzony był „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” ustanowiony przez Komisję Europejską. W tym roku ogłoszony został również przez Organizację Narodów Zjednoczonych „Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, który obchodzimy w dniach 17-23 maja.
      W ramach tych wydarzeń Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki zorganizowali konkurs pt. „Konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Honorowy Patronat nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. W Komitecie Honorowym zasiądzie Minister Edukacji i Nauki, zaś Polskie Radio S.A. objęło przedmiotowy konkurs Patronatem Medialnym.
      Głównym celem konkursu jest edukacja i promowanie właściwych postaw oraz popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród jego najmłodszych uczestników.
Konkurs adresowany jest do uczniów w wieku 10 - 15 lat i będzie prowadzony w trzech kategoriach wiekowych: 10 - 11 lat, 12 - 13 lat oraz 14 - 15 lat.
      Praca konkursowa powinna mieć charakter edukacyjny i dotyczyć przepisów ruchu drogowego, a jednym z jej bohaterów powinien być Krokodylek Tirek. Może to być opowiadanie lub bajka. Praca nie powinna liczyć więcej niż 4000 znaków (bez spacji). Odczyt zwycięskiej pracy zostanie zarejestrowany i udostępniony w mediach elektronicznych GITD.
      Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w Konkursie jest wyrażenie przez rodzica/opiekuna prawnego Uczestnika zgód zawartych w Oświadczeniu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu oraz jego przesłanie do Organizatora wraz z opowiadaniem lub bajką.
      Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie pracy, wraz ze skanem lub zdjęciem (w formacie .jpg lub .pdf) podpisanego przez rodzica/opiekuna prawnego Uczestnika załącznika nr 2 do Regulaminu, w nieprzekraczalnym terminie do 4 czerwca 2021 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
      Prace konkursowe można przesyłać do 4 czerwca 2021r. Rozstrzygnięcie konkursu (ogłoszenie listy laureatów) nastąpi najpóźniej do 21 czerwca br. Laureaci zostaną wyłonieni w 3 kategoriach wiekowych: 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów w wieku 10 - 15 lat do wzięcia udziału w powyższym Konkursie.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!


Prosimy uczniów naszej szkoły, którzy wezmą udział w Konkursie o zgłoszenie ich uczestnictwa do nauczycieli techniki.

      Szczegółowe informacje dotyczące powyższego Konkursu (m.in. Regulamin Konkursu, załączniki) znajdują się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego:

https://gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/artykul/news/konkurs-na-najciekawsze-opowiadanie-lub-bajke-dotyczace-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/

Nauczyciele techniki:
Marcin Kolany
Bogdan Żych