baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.
    Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką. O zaletach głośnego czytania można poczytać na stronie https://dziecisawazne.pl/20-powodow-dlaczego-warto-czytac-dzieciom/, a następnie przełożyć to na praktykę.
    W naszej szkole wydarzenie propagowali nie tylko nauczyciele bibliotekarze, ale również dyrekcja szkoły, psycholog, logopeda, pedagog, przedstawiciele Samorządu Szkolnego, nauczyciele klas 0 - VIII oraz uczniowie. Do akcji włączyli się również nauczyciele w świetlicy szkolnej.
    Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy odpowiedzieli na naszą propozycję głośnego czytania i aktywnie włączyli się w jej przebieg serdecznie dziękujemy i namawiamy do kontynuowania wspólnego czytania.
    Następne wydarzenie już za rok, ale książki warto czytać codziennie. Jeśli każdy poświęci na nie choćby 15 minut, będzie to duży sukces.

Panie bibliotekarki
Renata Kopa i Beata Kowalczyk

 glos czyt bibliot 2022 pop

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii