baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
w klasie 6b

    29.09.2022 w tym dniu, jak co roku, wychowankowie pań: Iwony Prajzendanc i Małgorzaty Osiejuk-Modelskiej z klasy 6b włączyli się do Akcji Głośnego Czytania. Podkreślając między innymi hasła "książka dobra na wszystko", "książka moim przyjacielem" uczeń z klasy Mikołaj głośno, dla wszystkich odczytał tylko fragment książki Hanny Ożogowskiej "Za minutę pierwsza miłość" zachęcając do wypożyczenia jej w szkolnej bibliotece i przeczytania całości.
    W tym dniu, również wybrali się przedstawiciele z klasy do Oddziału przedszkolnego "Zerówki" z głośnym odczytaniem bajki Marcina Przewożniaka "Gang Fajniaków i Miasto Marzeń – Bycie Eko jest Fajne" zachęcając młodszych kolegów do czytania, oraz dbania o przyrodę.
    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku, cztery miesiące po inauguracji fundacyjnej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, gdy temat głośnego czytania został dostrzeżony i nagłośniony w naszym kraju.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili WARTO JEST CZYTAĆ KSIĄŻKI.

materiał nadesłały panie: Iwona Prajzendanc i Małgorzata Osiejuk-Modelska

glosne czyt kl6b 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii