baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

„Andrzejkowe lanie wosku”

    W dzisiejszych czasach nikt już nie traktuje andrzejkowych wróżb tak bardzo poważnie, jednak, aby tradycji stało się zadość, organizujemy jedną z najpopularniejszych zabaw, jaką jest lanie wosku.
    Najpierw trzeba umieścić wosk w garnku - gorącej kąpieli i podgrzewać aż do momentu rozpuszczenia. Następnie każdy z uczestników imprezy powinien przelać roztopioną masę przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Lany wosk zastyga i tworzą się różne kształty. By je lepiej rozpoznać, postaw zapaloną świeczkę blisko ściany, a woskowe kształty umieść w taki sposób, by rzucały cień na ścianie. Jego interpretacja może nam na przykład podpowiedzieć, z jakiego kraju pochodzi nasz wybranek albo gdzie będziemy mieszkać w nowym roku. Niektórzy twierdzą, że aby andrzejkowa wróżba się spełniła, trzeba kształt z wosku włożyć na noc pod poduszkę. Warto sprawdzić, czy działa!
    W naszej zabawie wzięli udział: członkowie koła biologicznego - opiekun pani Elżbieta Radomska-Bączyńska, klasa 2c w ramach modułu przyrodniczego - opiekun pani Monika Sikorska, Alicja Laskowska-Maślany oraz Młodzi Adepci Chemii - koło chemiczne- opiekun pani Monika Sikorska.

Materiał nadesłała p. Monika Sikorska

zbiorówka

Zapraszamy do obejrzenia filmu