baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

PROJEKT W KLASIE 5B.
PROGRAM EMOCJE - JAK SOBIE Z NIMI PORADZIĆ, POTRAFIĘ JE NAZWAĆ
WIEM CO CZUJĘ

    W roku szkolnym 2021/2022 Uczniowie klasy 5B przystąpili do realizacji opracowanego Programu przez panią Iwonę Prajzendanc na temat Emocji. Składa się on z kilku bloków, w których zaproponowane są konkretne działania, wybrana tematyka. To wspólne rozmowy na temat rozumienia tolerancji, miłości, szacunku, empatii i agresji. W miesiącu październiku, listopadzie i grudniu, dodatkowo wprowadzone były scenki. Uczniowie bardzo je lubią, ponieważ mogą wówczas wyrazić siebie, jednocześnie pokazać co czują w inny sposób. Podzieleni na mniejsze grupy odgrywali różne zachowania, każda grupa miała do pokazania - odegrania inny problem, jednocześnie ucząc się współpracy i akceptacji. Celem było ukazanie zachowań, jakie towarzyszą w różnych sytuacjach, to reakcje negatywne, oraz propozycje zachowań pozytywnych, które mogą być reakcją w zamian. Podsumowując wszyscy jednogłośnie zgodzili się z tym, że zachowania, które krzywdzą drugiego człowieka są nieakceptowane. Zwrócono uwagę na to, że warto mówić głośno o tym, co czujemy, jak się czujemy, jak chcielibyśmy być traktowani przez innych. Szerokie rozmowy na temat empatii, tolerancji, akceptacji, agresji, szacunku, miłości, na temat zachowań nieakceptowanych i akceptowanych w życiu, pomogły niektórym w lepszym zrozumieniu własnych emocji i działań. Otwierając się na potrzeby innych w październiku zbieraliśmy kasztany na cel charytatywny, pamiętaliśmy o zwierzętach – pomóc im przetrwać zimę. W grudniu dodatkowo w trakcie działań projektu, do jednego z tematu o Empatii, każdy przygotował Świąteczna Kartkę z ciepłymi pozdrowieniami i dobrym słowem dla chorego kolegi z projektu "Marzycielska Poczta". Wszystkie zostały, przez panią Iwonę Prajzendanc wysłane do Michała. Warto być dobrym człowiekiem, pomagać innym, być wrażliwym na potrzeby innych. Uczniowie klasy 5B udowodnili to wiele razy. Program będzie realizowany do końca roku szkolnego.

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

 projekt emocje kl5b 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii