baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

GRUDZIEŃ W KLASIE 2C

    2 grudnia podczas zajęć z Modułu przyrodniczego sprawdzaliśmy jak zrobić żeby kostka lodu przyczepiła się do sznurka. Nie było to proste zadanie, ale uczniowie poznali sekret dzięki każdemu udał się ten ekseperyment.
    6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Każdy ubrał się na czerwono i założył czapkę Mikołaja. A nasz klasowy kolega Mikołaj, cały przebrał się w strój Mikołaja i wspólnie z nim świętowaliśmy jego imieniny. Odwiedziła nas również Pani Mikołajowa, która rozdała dzieciom słodkości.
    9 grudnia spotkaliśmy się ponownie na zajęciach z Modułu przyrodniczego i robiliśmy sztuczny śnieg, Nie uwierzycie z czego? Z proszku, który znajduje się w jednorazowych pieluszkach dla dzieci. Ale żeby powstał śnieg, trzeba się było trochę napracować.
    13 grudnia wcale nie było pechowo. Tego dnia wspólnie ubieraliśmy naszą klasową choinkę.
    16 grudnia z okazji Szkolnych Dni Integracji odwiedziliśmy stanowiska, które pokazały nam jak funkcjonują i z jakimi problemami mierzą się osoby niewidome oraz niepełnosprawne ruchowo. Odwiedziliśmy również salę do zajęć z Integracji sensorycznej.
    Tego dnia naszą klasę reprezentowały trzy uzdolnione muzycznie uczennice: Antonina Kryś, Julia Salamon i Amelia Zimnik, które wraz z całym kołem muzycznym wystąpiły podczas spotkania w sali gimnastycznej.
    19 grudnia wykonaliśmy świąteczne stroiki, które również pięknie pachną a to za sprawą pomarańczy i goździków.
    20 grudnia wraz z innymi klasami udaliśmy się w podróż do Pleciugi na świąteczne przedstawienie pt.:” Kraina śpiochów” oraz spotkanie z Mikołajem. Na zakończenie Mikołaj każdemu dziecku wręczył paczkę.
    21 grudnia wykonaliśmy prace pt.”Choinka” z Innowacyjnego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne.
Ten miesiąc był bardzo pracowity, ale daliśmy radę.

Życzymy Wszystkim radosnych świąt.

Klasa 2c z wychowawczyniami

grudzien 2c 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii