baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Realizacja projektu edukacyjnego klasy III a

"Czytam z klasą" - lekturki spod chmurki

pod honorowym patronatem

Ministra Edukacji Narodowej

 

    Uczniowie klasy III a zakończyli realizację II modułu projektu edukacyjnego „Czytam z klasą” - lekturki spod chmurki. Samodzielnie przeczytali lekturę "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Aliny i Czesława Centkiewiczów, którą omówiliśmy podczas lekcji. Uczniowie poznali Grenlandię oraz życie i zwyczaje Eskimosów. Następnie uzupełnili Lekturniki, opisując dzielnego Anaruka. Jako kolejne zadanie dzieci przygotowały pokaz mody, podczas którego zaprezentowały swoje ekologiczne stroje. Następnym wyzwaniem, który sprawił wszystkim wiele radości było zrobienie pięknych eko-pingwinków z plastikowych butelek. Chcąc zachęcić kolegów z innych klas do przeczytania książki, uczniowie wykonali kolorowe ilustracje do lektury i opisali dlaczego warto przeczytać tę książkę. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci realizowały tematy ekologiczne według scenariusza: wysłuchały opowiadania "Mała Chmurka w krainie śniegu" i omówiły problematykę globalnego ocieplenia. Na koniec bawiły się w wynalazców i wyczarowały eko-wynalazki przyszłości.
    Z niecierpliwością i pełni zapału czekają na realizację III modułu projektu i wiosenne zadania.

   A oto fotorelacja z naszych działań. 

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

projekt czytam z klasa 2021z1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii