baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

„NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY”.

Klasa Ib

    Od stycznia do marca 2022 r. klasa Ib realizowała II moduł MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów kl. I-III, edycja III – POZNAJEMY ZAWODY.
    W module II „NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY” przeczytaliśmy lekturę pt. "Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej. Przygody Plastusia bardzo się dzieciom podobały. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy uczennice z kl. VIII. Nasze pierwszaki nie mogły się doczekać następnego spotkania z nimi i słuchania o dalszych losach Plastusia. Dzieci wypełniły karty Lekturnika związane z drugą lekturą. Zapisały w nich metryczkę lektury, narysowały głównego bohatera oraz wybrane wydarzenie z lektury. Chętnie wykonały zadania, a na zajęciach techniki ulepiły swojego Plastusia. W sali urządziliśmy wystawę naszych Plastusiów.
    W ramach projektu dzieci wykonały ilustracje przedstawiające dalszą część Plastusiowych przygód. Każde dziecko świetnie spełniło się w roli ilustratora. Powstało wiele ciekawych pomysłów na zakończenie lektury. Dzieci przedstawiały je na forum klasy. Wszystkie ilustracje stworzyły piękną galerię prac w naszym kąciku dotyczącym projektu. Poprzez nasze prace wywieszone na korytarzu szkolnym nadal zachęcamy dzieci do czytania książek.
    Z następnym zadaniem dzieci również doskonale sobie poradziły. Indywidualnie przygotowały swoje „Lektury w pudełku”. Zgromadziły w pudełkach dużo różnych rzeczy, które kojarzyły im się z przeczytaną lekturą. Kiedy usiadły w kręgu w klasie, pokazywały pozostałym dzieciom swoje skarby i opowiadały o nich. Najbardziej podobał się im drewniany piórnik z dawnych lat szkolnych, który przyniosła jedna z dziewczynek.
    W kąciku naszego projektu na szkolnym korytarzu zorganizowaliśmy wystawę wszystkich naszych prac dotyczących lektury „Plastusiowy pamiętnik”. Później dołączyliśmy również prace dotyczące zawodu nauczyciela.
    Jako ostatnie zrealizowaliśmy zadanie umieszczone w scenariuszu zajęć "Naukowy zawrót głowy”. Skupiliśmy się na poznaniu pracy nauczyciela. W czasie rozmowy dzieci dzieliły się doświadczeniami na ten temat. Odwiedzając Miasto Zawodów poszerzyły swoją wiedzę. Poznały dokładne informacje dotyczące zawodu nauczyciela. Następnie dzieci wypełniły kartę w Lekturniku. Z rozsypanych wyrazów układały zdania o pracy nauczyciela. Wykorzystując metodę słoneczka umieściły na jego promykach cechy nauczyciela. W ostatniej części dzieci wymieniały atrybuty nauczyciela w jego pracy i narysowały je. Na koniec zajęć każda grupa przygotowała zestaw pytań, które chciałaby zadać zaproszonej nauczycielce. Następnego dnia naszą klasę odwiedziła nauczycielka naszej szkoły pani Justyna Zakrzewska i dzieci przeprowadziły z nią wywiad. Nasze pierwszaki zadały wiele pytań i z zaciekawieniem czekały na odpowiedzi nauczycielki. Wykonaną wspólnie książeczką podziękowały p. Justynce za wywiad. Nowa lektura bardzo się dzieciom podobała. Chętnie brały udział w zajęciach w ramach projektu. Nasza klasa otrzymała DYPLOM UKOŃCZENIA MODUŁU II.

Wychowawczynie:
Beata Kowalczyk
Monika Szyszka

czytam z klasa 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii