baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Październikowe zajęcia Koła Informatycznego dla klas VI-VIII

    Druga połowa października to przede wszystkim drukarki 3D. W ramach tej tematyki, zapoznawaliśmy się z różnymi modelami drukarek 3D, tj. z drukarkami o konstrukcji odkrytej oraz z drukarkami Flashforge 3 oraz Flashforge 4 o konstrukcji zabudowanej (szkoła została w nie zaopatrzona w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”). Poznawaliśmy ich konstrukcję – podobieństwa i różnice w budowie, obsłudze i konfiguracji. Wykonywaliśmy na nich swoje pierwsze wydruki 3D. Doskonaliliśmy pracę w poznanym już wcześniej programie 3D Builder, budując różne modele. Poznawaliśmy również dodatkowe funkcje programów do „cięcia modeli” i przygotowania ich wydruków – Repetier-Host dla odkrytej drukarki oraz Flashprint dla drukarki FlashForge. W ramach zajęć z drukarek 3D, wykonaliśmy wspólnie projekt prostego przedmiotu (modelu) do rzutowania prostokątnego, łącząc w praktyce wiadomości z techniki o rzutowaniu prostokątnym i wymiarowaniu z modelowaniem przestrzennym w 3D Builder. Uczniowie wykonywali również swoje projekty, wg. własnego pomysłu. Część z nich drukowaliśmy - niestety, sam proces drukowania jest dość czasochłonny, więc nie da się od razu wszystkiego wydrukować w krótkim czasie. Ale to dopiero początek naszej wielkiej przygody z drukowaniem 3D:-)

#LaboratoriaPrzyszłości 

#LaboratoriaPrzyszlosci

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

druk 3D kolo inf kl6 8 2022

Strona laboratoria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu