baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Klasa 5a z wizytą w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym RescueLab

 

    Klasa 5a brała udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone były przez ratowników wolontariuszy z Centrum Edukacyjno-szkoleniowego RescueLab Stargard. W trakcie dwugodzinnych zajęć dzieci poznały zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nauczyły się obsługi defibrylatora AED, układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Uczniowie poznali 5 kroków niezbędnych przy ratowaniu życia, nauczyli się prawidłowych uciśnięć klatki oraz oddechu ratowniczego. Zajęcia głównie opierały się na ćwiczeniach praktycznych. Każdy uczeń otrzymywał sprzęt, by na nim trenować. Fantomy, na których ćwiczyli wyposażone były w odpowiednie czujniki, które łączyły się bezprzewodowo z tabletem. Dzięki czujnikom w manekinach i specjalnej aplikacji można wyeliminować najczęściej popełniane błędy. Uczniowie mogli również przećwiczyć używanie defibrylatora AED podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zajęcie w praktyczny sposób przybliżyły dzieciom sposób postępowania w sytuacji, gdy drugi człowiek potrzebuje natychmiastowej pomocy.
Dziękujemy Centrum RescueLab za wspaniale przeprowadzone zajęcia!

Materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

wizyta kl5a rescuelab 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii