baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Zajęcia edukacyjne z psem dla klas pierwszych

    22 czerwca 2022 roku uczniowie klas pierwszych miały możliwość wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z psem terapeutą Pysią. Takie zajęcia mają na celu dostarczenie pozytywnych emocji i satysfakcji z obcowania z psem, oraz rozluźnienie atmosfery. Na lekcji dzieci dowiedziały się jak opiekować się psem, jak się wobec niego zachowywać i jaką bezpieczną pozycję przyjąć w momencie dyskomfortu lub zagrożenia. Połączenie edukacji i zabawy pozwala uczniom poszerzyć wiedzę na temat świata zwierząt, rozwija empatię i poczucie odpowiedzialności.

Materiał nadesłała p. Anna Łotysz

zaj z psem kl1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Sukces klasy Ib

W tym roku szkolnym uczniowie kl. Ib realizowali dwa projekty edukacyjne.
Oto nasze osiągnięcia:

dyp1 1b proj2022

dyp2 1b proj2022

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

 

 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”
„NA RATUNEK”

    W kwietniu i w maju 2022 r. uczniowie kl. I b realizowali III moduł MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów kl. I-III, edycja III – POZNAJEMY ZAWODY.
W module III „NA RATUNEK” przeczytaliśmy lekturę pt. "Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego. Uczniowie wypełnili przygotowany Lekturnik, w którym uzupełnili metryczkę przeczytanego opowiadania, narysowały portret Wojtka – głównego bohatera oraz wybrane wydarzenie z lektury.
W ramach ostatniego modułu wykonaliśmy również inne zadania:
- 26 kwietnia zorganizowaliśmy KLASOWY HAPPENING z okazji ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione książeczki, prezentowały je i zachęcały pozostałych do ich przeczytania.
- Poznaliśmy zawód strażaka poruszając się po Mieście Zawodów. Uzyskaliśmy dokładne informacje dotyczące zawodu strażaka oraz zrealizowaliśmy wszystkie zadania zawarte w Lekturniku dotyczące poznawanego zawodu.
- 4 maja wybraliśmy się do STRAŻY POŻARNEJ w celu poszerzenia wiedzy o pracy strażaków. Przeprowadziliśmy wywiad ze strażakami na temat ich trudnej i niebezpiecznej pracy oraz obejrzeliśmy sprzęt, który wykorzystują w akcjach ratowniczych. Złożyliśmy strażakom najlepsze życzenia z okazji obchodzonego przez nich w tym dniu święta i wręczyliśmy laurki z podziękowaniami za ich pracę.
- 9 maja zorganizowaliśmy w klasie POKAZ MODY związanej z tematem „POZNAJEMY ZAWODY”. Dzieci wspaniale przygotowały się do pokazu i prezentowały różne zawody. Nie zabrakło wśród nich strażaka.
- W naszym kąciku projektowym zorganizowaliśmy wystawę naszych działań dotyczących omawianej lektury i zawodu strażaka.
Realizując III moduł dotarliśmy do końca projektu. Jesteśmy dumni, że udało się nam zrealizować cały projekt. Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w naszych zajęciach.

Wychowawczynie:

Beata Kowalczyk
Monika Szyszka

projekt lekturki 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

 

Mali odkrywcy w terenie

    Obserwacja terenowa inspiruje do wspólnych zabaw i nauki na świeżym powietrzu. Wymaga cierpliwości, skupienia oraz uwrażliwia na piękno przyrody. Uczniowie klasy 1 c w ramach zajęć z modułu przyrodniczego, eksplorowali teren zielony wokół szkoły. Wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków. Poznawaliśmy rodzime gatunki drzew i poszerzaliśmy wiedzę na ich temat. Szukaliśmy małych stworzeń, które mieściły się pod naszymi stopami, zadając sobie pytania jak bogate życie się tam toczy. Nie ma to jak poznawać przyrodę i jej piękno poprzez bezpośredni kontakt z nią.

Materiał nadesłała p. Monika Sikorska

zbiorówka2

Zapraszamy do obejrzenia filmu

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH
do Rodzinnego Parku Rozrywki „Owadogigant” w Lubnicy

    31 maja 2022r. uczniowie klas Ia, Ib oraz Ic wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Agnieszką Borowską, p. Martą Kościańską – Bury, p. Beatą Kowalczyk, p. Moniką Szyszka, p. Alicją Laskowską - Maślany oraz p. Bożeną Bedorf do Rodzinnego Parku Rozrywki „Owadogigant” w Lubnicy, aby wspólnie świętować zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka.
    Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy od ścieżki edukacyjno – przyrodniczej, po której oprowadziła nas miejscowa pani przewodnik opowiadając nam o walorach krajobrazowych oraz bogatej florze i faunie występującej na obszarze, na którym znajduje się Rodzinny Park Rozrywki „Owadogigant”. Podziwiając gigantyczne modele pająka, ważki, modliszki, konika polnego, pszczoły miodnej, muchy, czy też mrówki dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia każdego z nich. Nasi uczniowie również zaskoczyli panią przewodnik swoją wiedzą, spostrzegawczością oraz umiejętnością uważnego słuchania.
    Zmęczeni przygodą poznawania, mali odkrywcy udali się na pyszny obiad oraz lody, po których przyszedł czas na kolejną dawkę emocji na dzieci, bowiem czekały różne atrakcje m.in. dmuchane zamki, łódeczki wodne, autodromy, park linowy, plac zabaw oraz zjazdy tubingowe.
    Po dawce szalonej zabawy przyszedł czas na relaks i wyciszenie w postaci warsztatów plastycznych kształtujących zdolności manualne oraz wyobraźnię dzieci. Podczas zajęć nasi uczniowie własnoręcznie wykonali drewniane pamiątki wykorzystując różne techniki dekoratorskie. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia.
    Na zakończenie uczniowie udali się na kolejną dawkę szalonej zabawy gdzie w sposób aktywny spędzili czas wolny, integrując się ze sobą oraz nawiązując poprawne relacje rówieśnicze.
    Po tym jakże emocjonującym dniu, z plecakiem pełnym nowych przyjaźni i wrażeń wróciliśmy do domu.
Dziękujemy za wspólną zabawę!!!

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

wycieczka kl1 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii