baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

21 marca w klasie 2c

    Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa ubraliśmy się tego dnia na zielono a na naszych stopach zagościły dwie różne skarpetki.
    Na lekcjach rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny, poznaliśmy historię powstania Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa oraz dowiedzieliśmy się co go łączy ze skarpetkami.
    Obejrzeliśmy krótki film edukacyjny „Oznaki wiosny” i film dokumentalny o dziewczynce z Zespołem Downa „Sara – nasza księżniczka”.
Na koniec sprawdziliśmy swoje wiadomości w quizach na tablicy multimedialnej.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

dzien wiosy w 2c 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

SZKOLNY KONKURS LITERACKI DLA KLAS II

    9 marca 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Literacki pt. „Utwory znane i nieznane”, dotyczący znajomości utworów Jana Brzechwy. Organizatorkami konkursu były p. Alicja Laskowska – Maślany, p. Małgorzata Gawrysiak i p. Monika Szyszka.
    W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów klas II.
Wyniki konkursu
I miejsce Laura Salska z kl. IIb
II miejsceJakub Kut z kl. IIc
III miejsceMilena Winiarska z kl. IIb
    3 kwietnia Laura, Jakub oraz Milena będą reprezentowali naszą szkołę w XXI Międzyszkolnym Konkursie Literackim dla klas II „Utwory znane i nieznane” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Stargardzie.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Organizatorzy konkursu:
Alicja Laskowska – Maślany
Monika Szyszka
Małgorzata Gawrysiak

konk literacki kl2 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Konkurs Wiedzy i Umiejętności dla klas I – III

    07 lutego 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności dla uczniów klas I – III.
Uczestnicy konkursu podzieleni na zespoły mieli do wykonania wiele ciekawych zadań m.in. ułożenie sylwetek zwierząt i innych kształtów z tangramu, ułożenie puzzli, rozwiązanie łamigłówek oraz zagadek o tematyce ekologicznej, zbudowanie wieży ze słomek konstrukcyjnych, ułożenie swojego imienia i nazwy wylosowanego obrazka z rozsypanych literek, rozpoznanie figur geometrycznych, wyszukanie różnic między obrazkami itp.
    Konkurs miał na celu integrację uczniów oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespole. Zaangażowanie uczestników konkursu przeszły najśmielsze oczekiwania. Każdy z uczniów został nagrodzony dyplomem oraz słodkim upominkiem.
    Osobami odpowiedzialnymi za przebieg konkursu były panie: Monika Szyszka, Małgorzata Gawrysiak, Alicja Laskowska Maślany, Alicja Bura.

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

konk wiedzy ium kl1 3 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Realizacja projektu edukacyjnego w kl. 3a

pt. „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”

    Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczyniami Alicją Grochowską i Katarzyną Przybylską od września realizują zadania w ramach projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki” Wydawnictwa MAC Edukacja. Celem głównym jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu, a także podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów.
Uczniowie zrealizowali zadania czterech z ośmiu modułów.
    Pierwszy - „Matematyka na drodze” obejmował spacer po najbliższej okolicy wokół szkoły i odszukanie elementów matematycznych związanych z ruchem na drodze. Zajęcia były doskonałą okazją do zwróceniem uwagi na to, że elementy matematyczne na drodze porządkują ruch i zapewniają bezpieczeństwo.
    Drugi moduł „Matematyka u krawca” – zaprowadził nas do szkolnej pracowni krawieckiej. Pani Małgorzata Gawrysiak uświadomiła uczniom, że zawód krawcowej jest nierozerwalnie związany z matematyką. Podstawą szycia ubrań czy innych elementów garderoby jest dokonywanie pomiarów i obliczeń. W klasie uczniowie samodzielnie uszyli maskotkę. Przygotowali wykrój , wycięli potrzebne elementy z materiału i zszyli je. Po tych zajęciach zrozumieli, że matematykę można zastosować w praktyce i odnaleźć ją w elementach projektowania i szycia.
    Trzecim modułem, którego zadania zrealizowaliśmy była „Matematyka na święta”, gdzie zastanawialiśmy się nad tym, czy przygotowania do świąt są związane z matematyką. Planowaliśmy budżet przeznaczony na prezent dla rodziców. Obliczyliśmy, ile papieru i tasiemki będziemy potrzebowali do zapakowania prezentu. Na koniec zapakowaliśmy go i na wigilii klasowej wręczyliśmy rodzicom.
    Ostatnim modułem zrealizowanym w tym półroczu szkolnym była „Matematyka w muzyce” . Zadania pokazały matematykę w autentycznym i bliskim dzieciom środowisku, czyli w muzyce. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję odkryć związek matematyki z muzyką - liczenie wartości nut i pauz. Samodzielnie wykonali pomoce do edukacji muzycznej, które jednocześnie są pomocami matematycznymi.

Materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

proj wielka matem kl3a 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Realizacja I modułu

Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

„Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” w kl. II b

    W ramach realizacji I modułu "PODRÓŻE PO POLSCE" przeczytaliśmy książkę pt. "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą". Dzieci wypełniły przygotowany dla nich Lekturnik, w którym pokolorowały okładkę wg własnego pomysłu, wypełnili metryczkę przeczytanej lektury, narysowały głównego bohatera oraz wybraną przygodę, która zrobiła na uczniach największe wrażenie.
    W ramach modułu wykonaliśmy:
- plakat zachęcający innych do przeczytania lektury "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą". Przygotowane i przedstawione na forum klasy przez dzieci plakaty miały na celu zachęcenie innych uczniów do czytania papierowych książek.
- w grupach czteroosobowych uczniowie klasy przygotowali grę planszową związaną z treścią omawianej lektury wraz z wszystkimi akcesoriami (pionkami, kośćmi do gry wykonanych z plasteliny i masy solnej). Przygotowane przez uczniów gry stanowią najatrakcyjniejsze wyposażenie klasy a uczniowie graliby w nie niemal na każdej przerwie.
    Jako ostatnie zadanie w module I klasa zrealizowała scenariusz "Podróże po Polsce". Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania nagrania opowiadania „Rozchmurzone opowiadanie na powitanie” i poznania jego bohaterki - chmurki Tosi. Następnie poznaliśmy Łódź, czyli rodzinne miasto Juliana Tuwima, obejrzeliśmy film o atrakcjach turystycznych tego miasta, znaleźliśmy je na mapie Polski a następnie w grupach dzieci wykonały broszury reklamowe zachęcające innych do odwiedzenia tego miasta. Na zakończenie spakowaliśmy walizkę na naszą podróż. Przy wykonywaniu tego zadania dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i wyobraźnią. Realizację tego zadania oraz całego modułu I podsumowaliśmy samooceną oraz quizem nawiązującym do przeczytanej lektury. Działania w ramach I modułu bardzo się uczniom kl. IIb podobały. Dzieci rozpoczęły już realizację II modułu.

wychowawczynie: Małgorzata Gawrysiak, Monika Szyszka

czytam z klasa modul 1 stycz 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii