baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Wizyta pracownika Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

    W ramach Promocji Zdrowia, w dniu 14 grudnia, klasę 4b, odwiedziła pracownica Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie. Uczniowie dowiedzieli się, że praca w tej placówce polega na sprawowaniu zapobiegawczego a także bieżącego nadzoru sanitarnego oraz prowadzeniu działalności zapobiegawczej i przeciwepidemicznej w zakresie chorób zakaźnych i innych chorób powodowanych warunkami środowiska, jak i również na prowadzeniu działalności oświatowo-zdrowotnej. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości, dotyczące zdrowego odżywiania, poprawnego noszenia tornistrów, a także prawidłowej postawy w trakcie siedzenia i chodzenia. To była pouczająca lekcja o zdrowiu oraz przestrzeganiu zasad pracy i nauki.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    W dniu 21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Obchody miały na celu przybliżenie praw człowieka i praw dziecka. Uczniowie o prawach dziecka, z podkreśleniem tych dotyczących równości i przeciwdziałania dyskryminacji mogli zapoznać się podczas lekcji wychowawczych oraz na zorganizowanej w holu szkoły prezentacji. Przekazanie wiedzy o Konwencji o prawach dziecka, pokazanie uczniom, jak zapisy Konwencji o prawach dziecka przekładają się na ich codzienne życie, zachęcenie do korzystania ze wsparcia osób dorosłych w razie potrzeby ,wypracowanie zachowań wspierających bezpieczne bycie w grupie, wypracowanie wspólnej i bezpiecznej przestrzeni do spotkań społeczności klasowej, kształtowanie postawy otwartości i zaufania w grupie, uświadomienie uczniom, jakie osoby i instytucje są odpowiedzialne za gwarantowanie im ich praw to były główne cele przyświecające organizacji tego dnia.

Materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

prawa dziecka 2023

prawa dziecka 2 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

 

”Życzliwość to cecha wspaniała Przytulaj, pocieszaj we łzach
Daj z siebie człowieka innym Śmiej się, śpiewaj i baw”

 

    Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wyjątkowa okazja, podczas której ludzie z różnych zakątków świata jednoczą się, aby celebrować wartość uprzejmości i miłych gestów w życiu codziennym. 21 listopada nawet najmniejsze słowo czy uśmiech mogą sprawić, że świat staje się piękniejszy.
    W tym dniu dzieci z klasy 1a i 2a naszej szkoły przygotowały dla uczniów, nauczycieli i pracowników placówki niespodziankę – karteczki z miłym słowem do zerwania. Tym samym gestem okraszonym uśmiechem „poczęstowane” przez delegację klas zostały: pani dyrektor, wicedyrektor, w sekretariacie – Pani Kasia i Agatka, pedagog i psycholog, zaprzyjaźniona grupa zerówkowiczów z PM nr 5, a także wielu napotkanych pracowników, nauczycieli i uczniów. Dzieci wszędzie spotkały się z uśmiechem i odwzajemnionym życzliwym słowem.
    Warto celebrować tę wyjątkowe święto nie tylko 21 listopada, ale przez cały rok. Niech dobre uczynki sprawiają, że świat staje się miejscem pełnym życzliwości i wzajemnego szacunku.

 

Z życzeniami uśmiechu każdego dnia pozdrawiają uczniowie klasy 1a, 2a z wychowawczyniami

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

dzien zyczliwosc 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

    Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami przyłączyli się do akcji edukacyjnej „Dzień Zdrowego Śniadania” w ramach Promocji Zdrowia. Nauczycielki przeprowadziły pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że ważne jest, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach. Należy spożywać nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek. Powinno się pić soki i wodę zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.
    Wszystkie dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły propozycję zorganizowania wspólnego śniadania w klasie. Uczniowie najpierw umyli ręce, następnie przygotowywali i wspólnie spożywali drugie śniadanie.
Na stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe, warzywne a także przekąski.
    Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, nauką oraz integracją podczas prac grupowych. Wychowankowie zdobyli wiedzę na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

zdowe sniad 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Lekcje języka niemieckiego w listopadzie

    Na lekcjach języka niemieckiego w listopadzie uczniowie klas szóstych poznawali słownictwo związane z odżywianiem. Były ćwiczenia na kartach pracy, rozmowy o ulubionych potrawach oraz gra Kahoot utrwalająca nazwy produktów spożywczych. Uczniowie wykonali plakat przedstawiający piramidę żywienia, wykorzystując do pracy gazetki reklamowe ze sklepów. Na zakończenie stworzyli chmury wyrazowe w aplikacji, pracując samodzielnie lub w parach na komputerach będących wyposażeniem sali językowej. Dzięki tym lekcjom uczniowie poznali nie tylko nowe słownictwo, ale też utrwalili wiadomości na temat zdrowego trybu życia.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

lek jez niem 2023 2

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii