baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

„Szlachetna Paczka”

„Tyle jesteśmy warci, ile możemy dać innym”
Jan Paweł II

    W dniach 19, 20 grudnia Samorząd Szkolny i Wolontariat zorganizowały w naszej szkole po raz kolejny ”Szlachetną Paczkę”.  W ramach akcji przygotowaliśmy KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, na którym dzieci sprzedawały upieczone przez uczniów i pracowników szkoły SMAKOŁYKI i własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Tym razem dochód z naszej akcji zostanie przeznaczony na odzież i przybory szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci z SP2 oraz dla byłego ucznia – Janka Jasicy (chłopca cierpiącego na chorobę Crohna). Jego stan jest ciężki, a kuracja bardzo kosztowna.
    Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do naszej Akcji.:-)))

Materiał nadesłały p. Agnieszka Bobkowska i p. Barbara Jasłowska

szlachetna paczka 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

"Dzień Chłopaka" w SP nr 2

    Z okazji Dnia Chłopaka, który obchodziliśmy w piątek 30.09 Samorząd Uczniowski zorganizował plebiscyt "Na Największego Dżentelmena" w szkole. Głosy oddawać można było na uczniów i nauczycieli. Nowością było kategoria "Najprzystojniejszy Uczeń" i "Najprzystojniejszy Nauczyciel". W tym roku zwycięzcami wśród uczniów byli Patryk Iwański z klasy 7c jako Największy Dżentelmen wśród uczniów, Najprzystojniejszym uczniem głosami ładniejszej części naszej szkoły wybrany został Jeremi Małysz z klasy 8a. Wśród nauczycieli bezkonkurencyjny okazał się pan Ireneusz Pabian zostając jednocześnie Największym Dżentelmenem i Najprzystojniejszym Nauczycielem w szkole. Poza udziałem w plebiscycie można było posłuchać muzyki podczas przerw i zjeść przygotowane przez dziewczęta z S.U. słodkie babeczki i ciasto. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy podczas kolejnych imprez organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

Samorząd Uczniowski

dzien chlopaka 2022 SU z1

dzien chlopaka 2022 SU z2

dzien chlopaka 2022 SU z3

 

 

dzien bez plecaka2022tyt

„No backpack day”

    24.03.2022r. w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się „No backpack day”. W trakcie tego dnia można było przynieść książki i zeszyty w czymś innym niż zwyczajowy plecak. Uczniowie i nauczyciele z humorem i z cudowną kreatywnością podeszli do tematu, za co wszystkim serdecznie dziękujemy. A poniżej kilka „perełek”.

Samorząd Uczniowski

dzien bez plecaka2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

dzien kobiet su 2022

    W związku z Dniem Kobiet Samorząd Uczniowski we wtorek 8 marca zorganizował „pocztę kwiatową”. Na holu szkoły można było kupić kwiaty żeńskiej części szkolnej społeczności. Cały uzyskany dochód przeznaczony zostanie dla dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy.

Samorząd Uczniowski

dzien solid z ukraina tyt

   W piątek w naszej szkole Samorząd Uczniowski z Wolontariatem przygotował Dzień Solidarności z Ukrainą. Uczniowie przygotowali prezentacje przybliżające nam zabytki, tradycje, obrzędy i zwyczaje tego pięknego kraju. Oglądaliśmy zdjęcia miast, w których teraz trwają walki… Każdy Uczeń naszej szkoły otrzymał kotylion w barwach Ukrainy. W tle słyszeliśmy muzykę ukraińską. Nasi uczniowie spisali się na medal.

    Wszystkim, którzy włączyli się do organizacji tego ważnego dnia i wspierali potrzebujących w Ukrainie bardzo dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

dzien solid z ukraina 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

plakat superbelfer 2021

 

    Z okazji „Dnia Edukacji Narodowej” Samorząd Uczniowski przeprowadził II edycję plebiscytu na „Super Belfra”. Uczniowie głosowali w czterech kategoriach. Najbardziej wymagającym nauczycielem została pani Elżbieta Bączyńska, najciekawsze lekcje prowadzi pani Monika Sikorska, nauczycielem z największą wyobraźnią została pani Mirosława Babicka-Mrzygłód. Natomiast nauczycielem z najlepszym stylem została wybrana pani Joanna Bochenek. Wszystkim zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!!

S.U.

superbelfer 2021 z3

superbelfer 2021 z2

superbelfer 2021 z4

superbelfer 2021 z1

 

dzien chlopaka2021 tyt

 

 

    30.09.2021r. w naszej szkole S.U. wraz z Wolontariatem zorganizował obchody Dnia Chłopaka. W ramach święta od rana w trakcie przerw można było posłuchać muzyki i zjeść coś słodkiego. Ogłoszono również wyniki II edycji plebiscytu na „Największego Gentelmana” w naszej szkole. Wśród uczniów wygrał Wiktor Tomczak z kl. VIII b, natomiast wśród nauczycieli p. Stanisław Kacperski. Ponadto odbył się quiz z wiedzy o chłopakach, który wygrała Gabrysia Biernacka z kl. VIII e. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

S.U.

 

dzien chlopaka2021z1

dzien chlopaka2021z5

dzien chlopaka2021z4

dzien chlopaka2021z3

dzien chlopaka2021z2

 

 

 

#CoNajmniej1

      W XXI wieku dbanie o środowisko jest niezbędne. W trosce o lepsze jutro każdy z nas powinien zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby ocalić planetę przed całkowitym zanieczyszczeniem. Z okazji Dnia Ziemi, który odbył się 22 kwietnia, Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard zorganizował akcję pod hasłem #CoNajmniej1. Będzie ona trwała do 16 maja 2021r. W tych dniach, wychodząc na ulicę, kiedy zobaczymy leżący na ziemi śmieć, schylmy się i wyrzućmy go do kosza. Ten skromny wysiłek dla planety znaczyć będzie bardzo wiele. Nasze drobne gesty sprawiają, że za klika lat Ziemia będzie znacznie piękniejsza. Szczegóły projektu dostępne są na Facebooku zespołu (Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard) oraz na Instagramie (@mzd.stargard).

Zofia Bochenek

logo CoNajmniej1

dzien kobiet 2021