baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

DZIEŃ KROPKI

    15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, wspaniałe święto celebrujące inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału, tam gdzie nikt się go nie spodziewa.Z tej okazji nauczyciele i bibliotekarze na całym świecie pomagają dzieciom odkrywać ich talenty i mocne strony, a następnie zaprezentować je przed rówieśnikami.
    W tym dniu w naszej czytelni szkolnej odbyły się zajęcia w ramach obchodów tego święta. Uczniowie z klasy II b chętnie wzięli w nich udział. Do szkoły przyszli ubrani w stroje w kropeczki. Najpierw dzieci obejrzały film pt. „Kropka” (ang. „The dot”), który powstał na podstawie książki o tym samym tytule i poznały jego bohaterkę. Mała Vashti dzięki malutkiej kropce i „pani od plastyki” poznała swój talenti przede wszystkim w niego uwierzyła. Po filmie odbyła się dyskusja na temat: Co to znaczy, że ktoś w siebie nie wierzy oraz jak można dodawać sobie i innym wiary we własne możliwości. Zrobiliśmy również burzę mózgów i odkrywaliśmy, jakie talenty może mieć każde dziecko. Następnie dzieci opowiadały o swoich talentach.
    W drugiej części zajęć zapoznaliśmy się z wierszykiem pt. „O kropce” i wymienialiśmy wszystkie wydarzenia związane z kropką. Po tych doświadczeniach dzieci wykonały kreatywne prace plastyczne z kolorowych kropek różnej wielkości oraz obrazek – kropkowany wizerunek misia. Na koniec prezentowały swoje prace na forum klasy i stworzyły galerię kropkowych dzieł.
Wszystkim dzieciom życzymy odkrywania i rozwijania swoich talentów.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk i Renata Kopa

dzien kropki bibliot 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 biblioteka 2023 24 strona1

biblioteka 2023 2024 str2

 

 

 

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o życiu i twórczości

Kornela Makuszyńskiego oraz I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie

Plastycznym - postać Koziołka Matołka

    15 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego dla uczniów klas 3 pod hasłem "Bajkowy świat Kornela Makuszyńskiego”. Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół w składzie Zuzanna Kleczewska z klasy 3a oraz Katarzyna Danielewska z klasy 3b.

Uczennice zajęły III miejsce wykazując się dużą wiedzą o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego oraz o utworze pt. ,,Przygody Koziołka Matołka”.
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym – postać Koziołka Matołka zajął uczeń klasy 3a Nikodem Zychał.


Ogromne gratulacje dla reprezentantów naszej szkoły.

Materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

miedzszk konk bibliot zd1 2023 2

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszj galerii

Szkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego
pod hasłem „Bajkowy świat Kornela Makuszyńskiego”

    11 marca 2023 r. w czytelni odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego pod hasłem „Bajkowy świat Kornela Makuszyńskiego”. W konkursie brały udział 2 uczennice z kl. IIIa oraz 1 uczennica z kl. IIIb. Dziewczynki wykonując przygotowane dla nich zadania wykazały się dużą wiedzą na temat znanego dzieciom i młodzieży poety i pisarza oraz jego utworów. Wspaniale poradziły sobie z zadaniami dotyczącymi przygód Koziołka Matołka.

I miejsce zajęła Zuzia Kleczewska z kl. IIIa
II miejsce zajęła Kasia Danielewska z kl. IIIb
III miejsce zajęła Pola Gwoździańska z kl. IIIa

GRATULACJE!
Zuzia Kleczewska i Kasia Danielewska będą reprezentowały naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego pod hasłem „Bajkowy świat Kornela Makuszyńskiego”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk i Renata Kopa

konkurs bibliot 2023 2

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

 

    Dnia 28.04.2023r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych. Uroczystość na stałe wpisała się do kalendarza naszych imprez szkolnych. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki.
    Celem uroczystości było zachęcanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i wypożyczanie książek. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i postaci bajkowych. Poradzili sobie z tym doskonale. Specjalnie na tą okazję została przygotowana część artystyczna w wykonaniu wychowawców klas pierwszych. W przedstawieniu pt. „Zaczarowany świat bajek” udział wzięły panie: Anna Dąbrowska, Krystyna Drewniak, Anna Otolska, Małgorzata Adamczyk, Małgorzata Pabian, Katarzyna Rudzka i pani pedagog szkolny Małgorzata Lewandowska.
    W czasie przedstawienia dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z książek i wysłuchały ich próśb. Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Królowa Książek. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Wszystkie dzieci otrzymały książeczki, zakładki, tekst przyrzeczenia oraz list skierowany do rodziców zachęcający do odwiedzania szkolnej biblioteki i wspólnego czytania z dziećmi.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk i Renata Kopa

pasow na czyt 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii