baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Wielu z Nas ma swojego ulubionego pluszowego misia. Jest on najlepszym przyjacielem nie tylko dzieci. Jego święto obchodzimy 25 listopada.
Z tej okazji w bibliotece szkolnej powstała wystawka książek dla dzieci, których bohaterem jest MIŚ. Na wystawce znalazły się między innymi książki, które uczniowie kl. I-III chętnie wypożyczają:
• Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”
• Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”
• Alana Aleksandra Milne „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”
• Czesława Janczarskiego „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”, „Bajki Misia Uszatka”, „Gromadka Misia Uszatka”
• Martiny Drijverovej „Niedźwiedź Piotrek i jego przyjaciele”
    W ramach obchodów misiowego święta odbyły się również zajęcia: Miś w bibliotece szkolnej. Uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych i drugich. Dzieci oglądały film edukacyjny i poznały historię Pluszowego Misia. Obejrzały również prezentację „Znane i nieznane misie”, w której przedstawiono misie bajkowe: Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Yogi, Misia Uszatka, Misia Colargola, Gumisie, Misia Baloo oraz prawdziwe niedźwiedzie polarne, brunatne, czarne i grizzly. Dzieci wspaniale rozpoznawały popularne bajki, których bohaterami są misie i rozwiązywały misiowe zagadki. Nie zabrakło również wesołej misiowej zabawy ruchowej, w której dzieci naśladowały niedźwiadki.
    W tym dniu w wielu klasach, uczniowie prezentowali swoje misie i opowiadali o nich rówieśnikom. Czytali książeczki o misiach. Wykonywali wiele misiowych prac plastycznych. Były wśród nich kolorowanki, wyklejanki z kolorowych kulek, lepienie z masy solnej. Podczas zajęć informatycznych dzieci wykonywały rysunki misiów w programie Paint, używając poznanych narzędzi. Misie towarzyszyły dzieciom i młodzieży w czasie lekcji, w czasie przerw, a nawet w czasie pisania pracy konkursowej.
    Dziękujemy wszystkim wychowawcom za współpracę oraz dzieciom i młodzieży za udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Zapraszamy do biblioteki, książki o misiach i nie tylko czekają tu na Was.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk, Renata Kopa

dzien plusz misia 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii