baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

    28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka, które jest jednym z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. W tym dniu szkolna sekcja do promocji zdrowia w czasie przerwy częstowała wszystkich jabłkami, a w czasie degustacji poszerzała wiedzę uczniów o ich wartościach odżywczych i zachęcała do zdrowych nawyków, w tym do jedzenia jabłek ze skórką :)
    Nauczyciele oraz uczniowie w całej szkole włączyli się w akcję prozdrowotną, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek, jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.
W klasach I- III uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń wykonywali piękne prace plastyczne, ilustrujące jabłka oraz omawiali zagadnienia, związane ze zdrowym stylem życia.
    W klasie 3b „Dzień Jabłka” wychowawczynie rozpoczęły od pogadanki i przypomnienia, jakie witaminy kryją w sobie owoce i warzywa oraz jaki mają one wpływ na nasze zdrowie. Przypomniały również przysłowia, związane z jabłkami a także czym są przymiotniki wyszukując tych, które mogą opisać jabłka. Nie zabrakło również zabaw matematycznych, plastycznych i zręcznościowych.
    Również w klasie 3c uczniowie z nauczycielkami rozmawiali o jabłkach: na jakim drzewie rosną, jakie mają witaminy, jakie są odmiany i ile ich jest na świecie (ok. 7,5 tys.) oraz o tym, jakie znamy przysłowia, związane z tymi owocami itp. Dzieci pracowały w grupach. Na koniec przepisały do zeszytu notatkę o właściwościach odżywczych jabłek.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

dzien jablka 3c2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii