baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Udział uczniów klasy IIa w projekcie "Plastek i jego zaczarowane pudełko"

    Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Przybylską i p. Alicją Grochowską biorą udział w projekcie "Plastek i jego zaczarowane pudełko". To europejski program edukacyjny, w Polsce prowadzony jest od 2011 roku przez Fundację Plastics Europe Polska we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jego celem jest zainteresowanie dzieci od najmłodszych lat zjawiskami i naukami przyrodniczymi poprzez wykonywanie z nimi prostych doświadczeń. Dzięki temu najmłodsi nabędą umiejętności z zakresu rozwiązywania problemów, szukania rozwiązań i podejmowania wyzwań. W trakcie realizacji Programu zdobędą również wiedzę z zakresu ochrony środowiska, ekologii i chemii. Klasa 2a otrzymała zestaw umożliwiający przeprowadzenie pięciu doświadczeń oraz podręczniki dla uczniów.

Za nami pierwsze doświadczenia z udziałem folii plastikowych. Uczniowie umieścili w letniej wodzie 3 rodzaje folii. Obserwowali co się z nimi dzieje. Okazało się, że jedna z nich rozpuściła się. Poprzez rozmowę i informacje zawarte w książce udało się ustalić, gdzie najczęściej są używane folie np. w branży drogeryjnej, ogrodnictwie, czy jako torebki foliowe. Drugą częścią eksperymentu było zakopanie folii w ziemi. Już niedługo poznamy rezultaty. Uczniowie byli zachwyceni pierwszymi doświadczeniami i nie mogą się doczekać kolejnych.

materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

projekt plastek 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii