baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Lekcje informatyki z robotami SkriBot

    W piątek klasy IVa, Va i Vc na zajęciach informatyki pracowały z robotami SkriBot. Uczniowie za pomocą szkolnych tabletów sterowali robotami, przenosząc różne przedmioty z wyznaczonego miejsca do określonego na specjalnej, ćwiczeniowej macie. W tym celu wykorzystywali również wbudowane w roboty chwytaki. Kolejnym zadaniem było napisanie programu za pomocą którego, roboty miały jeździć wzdłuż określonego kształtu, np. po kwadracie lub prostokącie. Innym zadaniem było stworzenie programu, który powodował wykrywanie przeszkody przez czujniki ultradźwiękowe robotów, zatrzymanie i wycofanie robota; jeszcze inne programy powodowały jazdę robotów po wyznaczonej linii. Podczas zajęć uczniowie mogli się zaznajomić z czujnikami SkriBotów i je odpowiednio wykorzystywać w swoich programach – do tego celu mieli do dyspozycji specjalne karty opisujące funkcje poszczególnych elementów robotów.
    Zajęcia korelowały z tematyką programowania w Scratchu, który rozpoczęliśmy realizować na lekcjach informatyki. Język programowania SkriBot-ów jest bardzo zbliżony do języka Scratch (język bloczków), więc uczniowie nie mieli większych problemów z jego szybkim opanowaniem. Mogli za to od razu widzieć efekty swojej pracy w postaci wykonywanych czynności przez roboty, a przy okazji poznawali tajniki robotyki. Na zajęciach wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

lek robot marzec 2023 SkriBot

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii