baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Lekcje programowania z Ozobotami

Dnia 26.10.2016r. w naszej szkole odbyły się w sali komputerowej nr 16 dwie lekcje pokazowe dla klas: VIc oraz IIIB, na których p. Rafał Mitkowski z gdańskiej firmy Edu-Sense Sp. z o.o. zaprezentował uczniom roboty pod nazwą "Ozoboty".
Uczniowie mieli wspaniałą okazję do popracowania z ciekawymi i nietypowymi robotami, które można programować jedynie za pomocą kolorów. Ozoboty mają wbudowane czujniki rozpoznawania kolorów i dzięki temu są w stanie np. jechać po różnokolorowych liniach oraz wykonywać polecenia po napotkaniu linii w danym kolorze. Sekwencje kolorów, które narysujemy np. mazakiem na białej kartce, mogą nakazać robotowi zatrzymanie się, przyspieszenie czy wykonanie obrotu. Ozoboty można również programować za pomocą specjalnego środowiska programowania, uruchamianego w przeglądarce internetowej, przypominającego dobrze znanego nam Scratcha, a sam program można w prosty sposób wgrać bezpośrednio z ekranu komputera do pamięci robota.
Spotkanie z Ozobotami przyniosło wiele radości i satysfakcji uczniom naszej szkoły, pokazało, że programowanie może być jeszcze prostsze i każdy może zostać programistą.
Ozoboty, to interesujący i fajny sposób na naukę programowania dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.
Dziękujemy p. Rafałowi Mitkowskiemu z firmy Edu-Sense Sp. z o.o. za przeprowadzenie ciekawych zajęć z robotami dla uczniów naszej szkoły.
Lekcje zorganizowali: p. Bogdan Żych i p. Joanna Szczecińska.

lekcje program z Ozobotami2016

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii