baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Wrześniowe i październikowe zajęcia Koła Informatycznego

dla klas IV-V

    Na pierwszych zajęciach Koła Informatycznego dla klas IV-V we wrześniu i w październiku, uczyliśmy się podstaw obsługi mikrokontrolerów CyberPi. Jest to główny, programowalny układ elektroniczny zestawu edukacyjnego, służącego do nauki programowania i elektroniki. W takie zestawy została wyposażona nasza szkoła w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. W ramach pierwszych zajęć zapoznaliśmy się z samym mikrokontrolerem CyberPi - jego funkcjami, podłączaniem do komputera, podstawami obsługi środowiska programistycznego mBlock, w którym można programować urządzenie. Poznaliśmy dwa tryby pracy mikrokontrolera: tryb Live oraz Upload. Dzięki temu mogliśmy nasze programy debugować w mBlock na żywo (tryb Live) lub przesyłać kod programu bezpośrednio na urządzenie i uruchamiać programy po odłączeniu CyberPi od komputera (tryb Upload). W ramach ćwiczeń wykonaliśmy wspólnie w mBlock grę komputerową pt. „Kosmiczna strzelanka”, w której wykorzystaliśmy przycisk oraz joystick CyberPi do sterowania rakietą i strzelania w nadlatujące asteroidy. Kolejnym projektem, który zrealizowaliśmy, była aplikacja również wykonana w mBlock – dyktafon, który umożliwiał nam nagrywanie i odtwarzanie głosu na mikrokontrolerze. Tutaj wykorzystaliśmy wbudowane w CyberPi mikrofon oraz głośnik, a także różnokolorowe świecące diody LED.

#LaboratoriaPrzyszłości 

#LaboratoriaPrzyszlosci

Opiekun Koła Informatycznego Bogdan Żych

kolo inf 09 10 kl4 5 2022

Strona laboratoria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii