baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Październikowe zajęcia Koła Informatycznego dla klas IV-V

    Druga połowa października upłynęła nam na dalszej pracy z mikrokontrolerem CyberPi. Wykorzystywaliśmy inne, wbudowane w mikrokontroler czujniki, takie jak: czujnik dźwięku, czujnik natężenia światła i miernik siły. Tworzyliśmy w środowisku mBlock programy, które mierzyły te wielkości fizyczne i przekładały na odpowiednią wizualizację graficzną, np. wykres liniowy lub słupkowy. Zbudowaliśmy również prostą grę, polegającą na pomiarze siły wstrząsów mikrokontrolerem, za które gracz otrzymywał punkty.
    Do CyberPi podłączaliśmy również zewnętrzne elementy i czujniki, takie jak: głośnik, matrycę niebieskich diod LED, czujnik odległości. Jeden z programów utworzonych w mBlock, odliczał od 9 do 0 za pomocą matrycy niebieskich diod LED, jednocześnie wypowiadając cyfry w języku angielskim, drugi zaś, dokonywał pomiaru odległości od dowolnej przeszkody, informując coraz krótszymi dźwiękami o zbliżaniu się do przeszkody i jednocześnie wyświetlał w cm odległość.

#LaboratoriaPrzyszłości 

#LaboratoriaPrzyszlosci

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

cyberpi kolo inf kl4 5 2022

Strona laboratoria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii