baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

„Tydzień Szkoły Promującej Zdrowie”

    Już stało się tradycją, że pod koniec kwietnia w naszej szkole obchodzimy „Tydzień Szkoły Promującej Zdrowie”. Każdy dzień wypełniony był wieloma atrakcjami przygotowanymi dla naszych uczniów przez ich kolegów i koleżanki, nauczycieli oraz zaproszonych gości.


poniedziałek:


Klasa 3a z wychowawczyniami Alicją Grochowską i Katarzynaą Przybylską - przygotowała dla klas 0-III przedstawienie pt. “Akademia nie dla lenia”, które propagowało wyrabianie nawyków prozdrowotnych, zachęcało do zdrowego odżywiania się, do spożywania różnorodnych owoców i warzyw oraz uprawiania sportu.
Natomiast „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” to był temat przewodni zajęć dla uczniów klas 6 do 7 szkół podstawowych przeprowadzonych przez Panią Dorotę Wiśniewską - pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków.


wtorek:


Na holu szkoły prezentowana była gazetka “zdrowy styl życia” wykonana przez Małgorzatę Kapturczak i Katarzynę Kaczmarczyk oraz zaprezentowany został film “Wpływ wody na organizm”. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest picie wody w odpowiednich ilościach, w ciągu dnia i jakie konsekwencje niesie odwodnienie organizmu.


środa:


Dotrzymaliśmy słowa i powtórzyliśmy wspólny taniec na płycie boiska szkolnego. Młodsi, jak i starsi uczniowie na długiej przerwie tanecznym krokiem wyszli na boisko szkolne, aby aktywnie spędzić przerwę i wspólnie zatańczyć belgijkę i country. Po krótkim instruktarzu przeprowadzonym przez Panie od wychowania fizycznego, pary rozpoczęły wspólny taniec. To było niesamowite widowisko!
Natomiast w szkolnej pracowni gospodarstwa domowego nasze kochane panie: Barbara Jasłowska, Małgorzata Gawrysiak, Agnieszka Kruk oraz Anna Dąbrowska przygotowały kolorowe i zdrowe drugie śniadanie. Na przerwach potrawy zostały przepięknie wyeksponowane i przedstawione wraz z przepisami, a na koniec skonsumowane przez uczniów. Na stole królowały kolorowe kanapki oraz owsianka z owocami.

 

czwartek:


Klasy 4a, 2b i 8a wzięły udział w zajęciach gimnastyczno-relaksacyjnych prowadzonych przez panią Zosię Gutowską, których głównym celem było wprowadzenie w stan odprężenia i dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. Uczniowie zauważyli również, że trening relaksacyjny wzmacnia koncentrację uwagi, redukuje agresję, poprawia relacje w grupie i sprawia, że nauka staje się bardziej efektywna.
W kolejnym dniu, podczas przerwy lekcyjnej, uczniowie mogli skorzystać z foto-budki i zrobić sobie zdjęcia promujące zdrowe odżywianie. Wśród owoców i warzyw, a także z akcesoriami eko, powstawały przyjacielskie fotografie i portrety. Będą one pamiątką, ale też promocją zdrowego trybu życia. Powstanie z nich kalendarz na przyszły rok szkolny.


piątek:


W ostatni dzień odbyły się warsztaty dla klas ósmych, zorganizowanych przez Medica Stargard, na których zostały poruszane następujące zagadnienia: Tyle pokus dookoła, używki i dopalacze. Warsztaty poprowadził pan Konrad Konwiński. Uczniowie poznali zagrożenia związane z przyjmowaniem używek oraz mechanizm wchodzenia młodych ludzi w świat uzależnień.
    To był wspaniały czas spędzony razem. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, pomoc w organizacji, poświęcony czas oraz cudowną współpracę. Odliczamy miesiące, dni do następnego “Tygodnia Szkoły Promującej Zdrowie”- koordynator Katarzyna Przybylska.

Materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

tydz szk prom zdrowie 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii