baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Spotkanie polsko – niemieckiej "Grupy Roboczej".


W dniu 24 października odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie polsko- niemieckiej Grupy Roboczej w ramach realizacji tzw. Pakietu I projektu: „Transgraniczny Most Przyszłości - utworzenie polsko-niemieckich centrów orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem w Euroregionie Pomerania”. SP 2 z Oddziałami Integracyjnymi gościła przedstawicieli Partnera z Niemiec z zespołu szkół BBV Eberswalde. W skład delegacji wchodzili nauczyciele oraz uczniowie. Po naszej stronie w Grupie Roboczej zasiadają także nauczyciele i przedstawiciele zespołu uczniowskiego.Udało nam się przedstawić Partnerowi z Eberswalde stan robót remontowych w szkole, wyposażenie powstających pracowni o charakterze zawodoznawczym i terapeutycznym oraz klasy językowe, które powstały dzięki realizacji projektu w ramach programu współpracy Interreg V A. Podstawowym celem spotkania było dopracowanie wspólnej ankiety diagnostycznej, przygotowanej dla uczniów i rodziców obu Partnerów. Dzięki sprawnej pracy obydwu zespołów udało się ustalić wspólne brzmienie ankiet oraz terminy przeprowadzenia badania. W wyniku zebranych odpowiedzi uczniów i rodziców powstanie grunt do stworzenia innowacyjnego programu dydaktycznego, który realizowany będzie w obydwu społecznościach szkolnych.

20191024 114727

Galeria zdjęć: Zapraszamy do obejrzenia.