baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Stopka MOST

Naklejka

 

„Apfelstrudel- strudel z jabłkami”- poznanie kuchni niemieckiej na lekcjach języka niemieckiego.

W styczniu, na  lekcjach języka niemieckiego uczniowie klasy 6a,  pod kierunkiem pani Iwony Łopacińskiej poznawali nowe słownictwo związane z posiłkami, zdrowym odżywianiem oraz  tradycyjną kuchnią niemiecką. W pracowni językowej uczniowie obejrzeli film edukacyjny dotyczący jabłek, następnie przy użyciu smartfonów i kodów QR odszukiwali nowe słówka oraz je utrwalali w grach i quizach online. Na zakończenie wszyscy mogli wykorzystać  zdobytą wiedzę i poczuć się jak prawdziwi cukiernicy wspólnie przygotowując w pracowni gospodarstwa domowego strudel jabłeczny, czyli tradycyjny Apfelstrudel. 

1niem 2niem 
3niem4niem  
6niem  7niem