baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Stopka MOST

Naklejka

 

Pomocnicy Świętego Mikołaja w pracowni gospodarstwa domowego-

przygotowujemy słodkie ozdoby na choinkę i potrawy wigilijne

 

Uczniowie klasy: 1a, 3c, 4c, 7b i 8c przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia przygotowywali w grudniu, tradycyjne potrawy oraz wypieki świąteczne. Z dużym zaangażowaniem i ogromną radością młodsi i starsi włączali się w wykonanie zadań kulinarnych.

W wielkich garnkach gotowaliśmy składniki na pierogi i warzywa na sałatkę jarzynową. Chłopcy sprawdzili się w obsłudze maszynki i zmielili kilogramy farszu na pierogi ruskie  oraz z kapustą i grzybami. Niesamowitą frajdę sprawiło uczniom lepienie pierogów , a następnie ich ugotowanie.

Niektórzy, po raz pierwszy kroili poszczególne warzywa, w drobną kostkę na pyszną sałatkę jarzynową i poznali składniki i przyprawy, które nadają smak tradycyjnej potrawie.

Największą atrakcją i najsmaczniejszą dla wszystkich uczniów to pieczenie ciasteczek. Napiekliśmy mnóstwo pachnących i kruchych pyszności, którymi mogliśmy ozdobić świateczne drzewko. Dzieci siekały, zagniatały i wałkowały samodzielnie ciasto. Wybierały swoje wzory foremek i dekorowały według uznania.

Wszyscy bardzo się napracowali w „naszej kuchni” i zdobyli niezbędne w codziennym życiu doświadczenie a także zintegrowali się w swoich zespołach klasowych.

 1SW 13SW 2SW

3SW  4SW

6SW  7SW

8SW  9SW

10SW 11SW

12SW 14SW

15SW  16SW

19SW  20SW