baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Stopka MOST

Naklejka

Spotkanie tematyczne uczniów z Polski i Niemiec.

"Jakie wartości są dla mnie ważne w przyszłym życiu zawodowym? Jakie są grupy zawodowe? Jakie muszę mieć umiejętności wybierając konkretny zawód?"- na takie pytanie odpowiadali uczniowie klas siódmych z naszej szkoły oraz ich koledzy z Eberswalde podczas kolejnej wymiany tematycznej w ramach realizacji działań "Transgranicznego Mostu Przyszłości". 

17 marca 2022 podczas spotkania online dotyczącego orientacji zawodowej, partnerskie szkoły stworzyły przy użyciu programu Flinga Board wspólną tablicę wartości, jakimi się kierują uczniowie przy wyborze przyszłego zawodu. Dzięki takiej tablicy współpracy, można było dostrzec podobieństwa i różnice między młodzieżą z Polski i Niemiec.

Następnie  uczniowie podzieleni na zespoły, wykonali plakaty prezentujące różne grupy zawodowe z ważnymi informacjami o tych zawodach. Znalazły się tam informacje jak np. ścieżka edukacji, zarobki, cel zawodu, umiejętności potrzebne w danej pracy. Na zakończenie uczniowie zapoznali się z pomysłami grup z partnerskiej szkoły. 

Możliwość współpracy i spotkania z naszym partnerem niemieckim dała uczniom okazję do zastanowienia się nad swoją przyszłością zawodową i wyborem ścieżki edukacyjnej.

6a

1a

2a

3a

4a

5a