baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Stopka MOST

Naklejka

„Żyj zdrowo i kolorowo!”- tak brzmiało hasło i temat przewodni kolejnego spotkania polsko- niemieckiego w ramach realizacji działań w projekcie "Transgraniczny Most Przyszłości".  W Pierwszym Dniu Wiosny, czyli 21. marca 2022 roku partnerskie szkoły uczestniczyły we wspólnym wydarzeniu sportowo- kreatywnym, łącząc się zdalnie przez cały czas spotkania.

Tego dnia pogoda była typowo wiosenna i słoneczna, więc wszystkie rozgrywki sportowe odbywały się na boisku szkolnym w SP2 w Stargardzie oraz na stadionie przy szkole w Eberswalde. W Stargardzie uczniowie klas siódmych zmierzyli się w grze w ringo, a także rozegrali mecze w piłkę nożną. Pełnym emocji był bieg na 60 m o tytuł mistrza i mistrzyni klas siódmych. Nasi przyjaciele z Niemiec również organizowali podobne konkurencje sportowe oraz  grę w siatkówkę.

Podczas trwania rywalizacji sportowych w gabinecie gospodarstwa domowego część uczniów przygotowywała zdrowe, wiosenne śniadanie. Powstały kolorowe kanapki, twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem oraz talerz wiosennych warzyw. W pracowni krawieckiej siódmoklasiści uszyli typowo wiosenne kwiaty- tulipany. W gabinecie arteterapii powstała kolorowa foto-budka, zawierająca symbole zdrowego życia oraz hasło: „Żyj zdrowo i kolorowo. Lebe gesund und bunt!”. Każdy mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie z tego spotkania.

Pierwszy Dzień Wiosny był dziś kolorowy, sportowy i zdrowy.