baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Stopka MOST

W dniach 11.04 oraz 12.04 dzieci z klasy 3c oraz 2a wraz z wychowawcami odwiedzili RescueLab Stargard-nowoczesne centrum edukacyjno-szkoleniowego, mieszczące się przy Szkole Podstawowej nr 10. RescueLAB Stargard, to największy projekt stargardzkiego WOPR, który uczy pierwszej pomocy oraz zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Uczniowie pod profesjonalnym okiem prowadzącego p.Mariusza Szafrana oraz jego wspaniałych pomocników  mogli zapoznać się z pojęciami i zasadami udzielania pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej: zarówno takiej, która utraciła przytomność ale oddycha, jak i osobie, która nie oddycha.  Dzieci mogły również dowiedzieć się, w jaki sposób układa się osobę nieprzytomną, ale oddychającą w pozycji bocznej bezpiecznej i jak zadbać o jej komfort termiczny. Każdy z uczniów miał możliwość przećwiczenia indywidualnie demonstrowanych przez ratowników procedur. Dzieci miały możliwość poćwiczenia RKO na fantomach. Podczas zajęć, wszyscy świetnie się bawili, a poprzez zabawę poznali i nauczyli się wiele ciekawych i przydatnych procedur związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Dziękujemy bardzo prowadzącym za wspaniałe zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

1pp

2pp

3pp

4pp

Naklejka