baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Stopka MOST

Naklejka

Kolejne spotkanie sportowo-kreatywne o nazwie „Żyj zdrowo i kolorowo!” w ramach realizacji działań w projekcie "Transgraniczny Most Przyszłości" miało miejsce w dniu 17. maja 2022. Partnerskie szkoły uczestniczyły we wspólnym wydarzeniu, łącząc się zdalnie przez cały czas spotkania.

Zawody sportowe odbywały się na boisku szkolnym SP2 w Stargardzie oraz na stadionie przy szkole w Eberswalde. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w konkursie w skoku w dal oraz rozgrywając mecze między klasami siódmymi w „siatkarskiej rzucance”. Dużo emocji i radości sprawiła wszystkim zabawa: „Zdobywanie sztandaru”, podczas której zadaniem zawodników było przeniesienie sztandaru z pola przeciwnika na swoją stronę. Jak się okazało później, było to pierwsze doświadczenie uczniów z Eberswalde z tą zabawą.

W tym samym czasie w szkolnych pracowniach również wiele się działo- w gabinecie gospodarstwa domowego uczniowie przygotowywali zdrowe soki owocowe i warzywne, w pracowni krawieckiej siódmoklasiści uszyli praktyczne fartuszki kuchenne. W gabinecie arteterapii powstawały duże, przestrzenne owoce i warzywa, które będą rekwizytami do powstałej ostatnio foto-budki. W pracowni poligraficznej i stolarskiej uczniowie przygotowywali butony, breloczki i kubki z logo projektu.

Na zakończenie tego sportowego spotkania zaprzyjaźnione szkoły podsumowały prace, prezentując wyniki konkursów sportowych oraz przedstawiając galerię wykonanych przez uczniów prac. Był pokaz mody fartuszkowej oraz degustacja pysznych i zdrowych soków.

Po raz kolejny był to kolorowy i bardzo zdrowy dzień. Wszystko pod hasłem: „Lebe gesund und bunt- żyj zdrowo i kolorowo!”.