baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Stopka MOST

Naklejka

Kolejne spotkanie polsko-niemieckie  w ramach realizacji działań w projekcie "Transgraniczny Most Przyszłości" odbyło się 1.czerwca 2022, a więc w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Tym razem uczniowie z naszej szkoły oraz z Eberswalde spotkali się „na żywo”, by wspólnie świętować ten dzień. Hasłem czerwcowego spotkania było: „Żyj aktywnie i kreatywnie!”.

Uroczyste przywitanie naszych gości ze szkoły w Eberswalde rozpoczęła pani dyrektor szkoły- Anna Kurcab- Kościańska, a następnie głos zabrała zastępca prezydenta Stargardu- pani Ewa Sowa zwracając się do wszystkich: „Cieszę się, że w końcu uczniowie z Niemiec odwiedzili Stargard i poznali swoich kolegów z Dwójki. Od początku trzymałam kciuki za realizację tego projektu i zacieśnianie współpracy między partnerskimi szkołami. Jestem przekonana, że dla wielu młodych ludzi z Polski i z Niemiec będzie to okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale również nawiązania nowych przyjaźni i doskonalenia znajomości języków obcych”.

Mimo niepewnej i kapryśnej pogody tego dnia, na boisku szkolnym rozegrany został miniturniej piłki nożnej oraz drużynowe zawody sportowe. Na sali gimnastycznej przyjaciele z Eberswalde i Stargardu zagrali miniturniej koszykówki i siatkówki. Każdą drużynę tworzyły zespoły mieszane składające się z uczniów ze Stargardu jak i Niemiec. W tym samym czasie uczennice obu szkół ćwiczyły układ do wspólnego tańca „Jerusalema”, a inna grupa podczas zajęć z robotyki, zaprogramowała mecz robotów. Dla fanów gier komputerowych odbył się także ekscytujący turniej gamingowy w pracowni komputerowej.

Wiele się działo w pozostałych pracowniach szkolnych. W gabinecie gospodarstwa domowego część uczniów przygotowywała zdrowe, marchewkowe muffinki. W pracowni krawieckiej uczennice uszyły piękną serwetę na stół, w stolarni wykonano drewniane breloczki do kluczy, a w gabinecie poligrafii powstały kubki, butony i zegary ścienne z logo projektu. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie stworzyli przepiękne mandale na płótnie, które będą ozdobą partnerskich szkół. Za zakończeniu wydarzenia nie zabrakło degustacji upieczonych muffinek, pokazu układu tanecznego, wręczenia nagród i upominków,a także wspólnego tańca- belgijki.

Spotkanie polsko- niemieckie w formie bezpośredniego kontaktu dało uczniom możliwość zawarcia nowych przyjaźni i znajomości, zarówno podczas aktywności sportowych i kreatywnych, ale też podczas wspólnego pikniku. Uczniowie przełamywali bariery językowe, ćwiczyli umiejętność posługiwania się językiem niemieckim, angielskim, a nawet polskim. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to wydarzenie było niezwykle kreatywne i aktywne, więc świetnie zostało zrealizowane hasło przewodnie spotkania.