baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Stopka MOST

Polsko- niemieckie spotkanie z historią i kulturą w tle

Czternastego czerwca 2022 roku nauczyciele oraz uczniowie ze szkoły Oberbarnimschulen Eberswalde odwiedzili po raz kolejny Stargardi przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr 2. Celem wizyty odbywającej się w ramach pakietu I projektu Transgraniczny Most Przyszłości była praca nad planem dydaktycznym projektu oraz integracja uczestników projektu.

Podczas gdy nauczyciele z partnerskich szkół pracowali nad szczegółami planu dydaktycznego, uczniowie wzięli udział we wspaniałym koncercie zorganizowanym w Stargardzkim Centrum Kultury- Gali Zespołów Tanecznych Młodzieżowego Domu Kultury. Występy zrobiły ogromne wrażenie na gościach z Niemiec. To jednak nie był koniec wrażeń tego dnia. Po koncercie wszyscy ruszyli na spacer szlakiem zabytków Stargardu. Ciekawostki historyczne naszego miasta przybliżyła wszystkim nauczycielka historii z „dwójki”- pani Renata Pruska-Nieroda. Mury miejskie, baszty, bramy i Kolegiata NMP, to tylko część z miejsc, które mogli zobaczyć uczestnicy spotkania. Niesamowite wrażenia towarzyszyły wszystkim podczas zwiedzania wnętrza remontowanej właśnie Kolegiaty oraz architektura Starego Miasta. Spacer aleją Słowiczą i parkami dopełniły obrazu Stargardu, jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Na zakończenie spotkania były także doznania kulinarne w postaci pierogów i barszczu. Wizyta ta była bardzo fajną okazją do bliższego poznania się uczestników oraz zwiedzenia miasta partnera projektu.

Naklejka