baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

logo

U przyjaciół w Eberswalde.

Tym razem uczniowie z SP2 odwiedzili swoich kolegów w Eberswalde. Spotkanie w ramach pakietu II projektu Transgraniczny Most Przyszłości miało miejsce 22 czerwca 2022 r. w Oberbarnimschulen w Eberswalde.

Uczniowie z Polski i Niemiec podzieleni na grupy projektowe wzięli udział w licznych zajęciach kreatywnych i sportowych. W szkolnych gabinetach powstawały wspaniałe rękodzieła, np. obrazy na płótnie, ekologiczne kolorowe torby, kartki wykonane na papierze solarnym, instalacje mobilne, graffiti. W sali muzycznej uczniowie ćwiczyli wspólny taniec do wygrywanego na perkusji rytmu, zaś w szkolnej kuchni przygotowali zdrowe smoothie i owsiane batoniki. Jednocześnie na pobliskim boisku sportowym uczniowie obu szkół przechodzili przez stacje z zadaniami i wyzwaniami sportowymi.

Takie kreatywne spotkanie oraz towarzyszące wszystkim wakacyjne nastroje przy letniej pogodzie sprawiło, że czas wspólnie spędzony był szansą na lepsze poznanie się nawzajem  i pokonywanie barier językowych. 

Naklejka