baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

oglosz elektr 2022

plak elektr 2022

 

zajecia ferie zimowe 2022

 

zyczenia swiatcz 2021

 

„WIGILIJNE SPOTKANIE” W KLASIE IVA

    Wszyscy uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia. Są one pełne radości, uśmiechu i spełnienia, dla niektórych momentem zadumy i wspomnień. W szkole tak jak i w naszych domach przeżywamy je wspólnie, bo przecież spędzamy ze sobą mnóstwo czasu i jesteśmy sobie bardzo bliscy.
W serdecznej, rodzinnej atmosferze spędziliśmy piątkowy dzień w szkole. Przy pięknie ustrojonym stole, przy świątecznych stroikach i przy słodkim poczęstunku wszyscy zasiedliśmy do wigilii klasowej. Wspólnie odmówiliśmy modlitwę, połamaliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Wraz z paniami wychowawczyniami opowiadaliśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych w naszych rodzinnych domach i śpiewaliśmy kolędy. Były też zabawy przy dźwiękach kolęd, rozwiązywaliśmy świąteczną krzyżówkę i quiz oraz odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Nie zabrakło też świątecznych prezencików od Gwiazdora. Jednak, żeby otrzymać prezent trzeba było wykonać zadanie np. powiedzieć wierszyk, zatańczyć albo zaśpiewać piosenkę. Nasza klasowa Wigilia upłynęła nam naprawdę w iście świątecznym nastroju.

Przy okazji życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia upłynęły w zdrowiu i radości, w cieple domowego ogniska, a nadchodzący Nowy Rok 2022 przyniósł ze sobą szczęście, miłość i spełnienie marzeń.

Uczniowie 4a z wychowawczyniami

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

 wigilia kl4a 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

PROJEKT W KLASIE 5B.
PROGRAM EMOCJE - JAK SOBIE Z NIMI PORADZIĆ, POTRAFIĘ JE NAZWAĆ
WIEM CO CZUJĘ

    W roku szkolnym 2021/2022 Uczniowie klasy 5B przystąpili do realizacji opracowanego Programu przez panią Iwonę Prajzendanc na temat Emocji. Składa się on z kilku bloków, w których zaproponowane są konkretne działania, wybrana tematyka. To wspólne rozmowy na temat rozumienia tolerancji, miłości, szacunku, empatii i agresji. W miesiącu październiku, listopadzie i grudniu, dodatkowo wprowadzone były scenki. Uczniowie bardzo je lubią, ponieważ mogą wówczas wyrazić siebie, jednocześnie pokazać co czują w inny sposób. Podzieleni na mniejsze grupy odgrywali różne zachowania, każda grupa miała do pokazania - odegrania inny problem, jednocześnie ucząc się współpracy i akceptacji. Celem było ukazanie zachowań, jakie towarzyszą w różnych sytuacjach, to reakcje negatywne, oraz propozycje zachowań pozytywnych, które mogą być reakcją w zamian. Podsumowując wszyscy jednogłośnie zgodzili się z tym, że zachowania, które krzywdzą drugiego człowieka są nieakceptowane. Zwrócono uwagę na to, że warto mówić głośno o tym, co czujemy, jak się czujemy, jak chcielibyśmy być traktowani przez innych. Szerokie rozmowy na temat empatii, tolerancji, akceptacji, agresji, szacunku, miłości, na temat zachowań nieakceptowanych i akceptowanych w życiu, pomogły niektórym w lepszym zrozumieniu własnych emocji i działań. Otwierając się na potrzeby innych w październiku zbieraliśmy kasztany na cel charytatywny, pamiętaliśmy o zwierzętach – pomóc im przetrwać zimę. W grudniu dodatkowo w trakcie działań projektu, do jednego z tematu o Empatii, każdy przygotował Świąteczna Kartkę z ciepłymi pozdrowieniami i dobrym słowem dla chorego kolegi z projektu "Marzycielska Poczta". Wszystkie zostały, przez panią Iwonę Prajzendanc wysłane do Michała. Warto być dobrym człowiekiem, pomagać innym, być wrażliwym na potrzeby innych. Uczniowie klasy 5B udowodnili to wiele razy. Program będzie realizowany do końca roku szkolnego.

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

 projekt emocje kl5b 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Sukces naszej uczennicy w Powiatowym Konkursie Plastycznym inspirowanym twórczością C. K. Norwida

    W dniu 17.12.2021r. w II Liceum Ogólnokształcącym im C.K. Norwida w Stargardzie miało miejsce podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego inspirowanego twórczością Cypriana Kamia Norwida, którego organizatorami była Książnica Stargardzka i II LO. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica kl. VII c Nikola Kowalczyk, a dyplom i gratulacje przyjęła z rąk Pana Dyrektora Liceum im. C. K. Norwida.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

materiał nadesłała p. Mirosława Babicka-Mrzygłód

 powiatowy konk plastyczny2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Klasowy projekt z „Małym Księciem” w tle…

    Hasło „lektura obowiązkowa” wyzwala w uczniach przeróżne emocje – od „umiarkowanej” ekscytacji po szczerą niechęć. I choć wielu polonistom marzy się klasa rozkochana w czytaniu klasyki, nie zawsze przemawia ona do naszych uczniów. Skoro jednak „obowiązek obowiązkiem jest” – omawiamy! Staramy się przy tym szalenie, by pomóc młodym ludziom dostrzec w tych utworach pewną wartość. By choć trochę je polubili, mimo że z zasady nie lubią przymusu… A gdy się udaje i między uczniem a książką „zaczyna iskrzyć”, czasami rodzą się świetne pomysły. W imieniu klasy VII „d” zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, jaki powstał po omówieniu książki A. de Saint Exupery’ego. Jednocześnie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy zechcieli wziąć udział w jego tworzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Mały Książę - projekt

Joanna Bochenek

Konkurs "Wiedzy i umiejętności" dla klas 6-8

    Dnia 9 grudnia 2021r. w czwartek o godz. 8.30 odbył się konkurs "Wiedzy i umiejętności" dla klas 6-8 przy okazji Szkolnych Dni Integracyjnych. Uczestnicy konkursu mieli do pokonania równoważny tor przeszkód, wykonanie czapki z bibuły, rozwiązanie krzyżówki, narysowanie świątecznego obrazka oraz wykonanie z klocków lego miasteczka. Konkurs miał na celu integracje uczestników oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespole. Każdy z uczniów otrzymał dyplom oraz upominek. Osobami odpowiedzialnymi za przebieg konkursy była panie: A. Kędzierska, A. Dąbrowska, I. Szymańska, J. Żuchlińska, A. Kruk, M. Schoneberg oraz B. Skupińska.

materiał nadesłała p. Agata Kędzierska

 konkurs wiedzy i umiejet 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Murem za polskim mundurem.

Kartka dla żołnierza.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu - kartka dla żołnierza

ŚWIĄTECZNE KARTKI OD UCZNIÓW KLASY 5B.
UDZIAŁ W AKCJI "MARZYCIELSKA POCZTA" DLA CHOREGO MICHAŁA

    Grudzień 2021r. Uczniowie klasy 5B wraz z wychowawczyniami panią Iwoną Prajzendanc i panią Małgorzatą Osiejuk, przystąpili do projektu Marzycielska Poczta. Jest to ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.
    Celem akcji jest wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin. Kolejny raz mogliśmy wszyscy pokazać swoje Wielkie Serca, otwarte na potrzeby drugiego człowieka. Na dowód tego, każdy zaprojektował swoją Świąteczną Kartkę, według własnego pomysłu, z pozdrowieniami i dobrym, ciepłym słowem. Wszystkie zostały zapakowane do jednej koperty i wysłane, przez panią Iwonę do chorego Michała, który uwielbia je otrzymywać i wiele razy czytać. Kartki to kontakt ze światem, poczuliśmy się fajnie wiedząc, że mogliśmy wywołać uśmiech na jego twarzy. Wszyscy życzyliśmy nowemu koledze, również powrotu do zdrowia.

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

 kartka dla michala2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii