Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Paczka dla najuboższych

Dnia 13 grudnia jak co roku Samorząd Szkolny zorganizował akcję „Paczka dla najuboższych”. Przez cały miesiąc członkowie SU robili kartki i ozdoby świąteczne, zachęcali też uczniów i ich rodziców do wypieku smakołyków. Zwieńczeniem tego był kiermasz pysznych ciast, babeczek i galaretek oraz świątecznych ozdób. Akcja przebiegła bardzo pomyślnie, dzięki czemu najbardziej potrzebujące dzieci z naszej szkoły otrzymają odzież i buty na zimę.
Szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali smakołyki i ozdoby, klasom: 8a, 8b, 8c, 4a, 3c oraz paniom B. Jasłowskiej, I. Szymańskiej, B. Kowalczyk, M. Kowalczyk, M. Babickiej, M. Pabian, M. Majewskiej, A. Wójt, U. Hainz, H. Kiłyk, M. Rybczyńskiej za okazane serce i pomoc:-) Samorząd Uczniowski.

materiał nadesłała p. Agnieszka Bobkowska

paczka dla najubozszych2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

 

tytul stargar spotk scen 2018

Zwieńczeniem Szkolnych Dni Integracji były jak co roku Stargardzkie Spotkania Sceniczne, przygotowane przez B. Skupińską, A. Bobkowską, E. Rudzik, B. Życha oraz B. Jasłowską.
Bardzo dziękujemy za pomoc M. Babickiej-Mrzygłód, A. Dąbrowskiej i J. Żuchlińskiej oraz uczennicom z klasy IIIg (gimn.) i VIIId, uczniom z klasy VIIIc, VId, VIIIa (obsługa sprzętu - zabawa).
W tym roku były one poświęcone dzieciom młodszym. Tegoroczne spotkania teatralne miały na celu promowanie szkoły dla przyszłych I klas i odbyły się w stołówce szkolnej.
Uroczystość tą uatrakcyjniła swoim przedstawieniem pt. ”Potwór” klasa VIc dziennikarsko-teatralna pod kierunkiem Bożeny Ciborowskiej-Lipko. Sztuka opowiedziała nam o tym, że nie należy bać się inności. Wszyscy mimo różnic jakie nas dzielą zasługujemy na miłość i akceptację. W każdym człowieku możemy dostrzec jego wyjątkowość.
Po przedstawieniu odbyły się warsztaty teatralne poprowadzone przez klasę VIc.
Wystąpiły następujące grupy z placówek:
1. Przedszkole nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowy zakątek”, zaprezentowały w przepięknej kolorowej scenerii występ pt. „Cyrkowe przedstawienie”
2. Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi przedstawiły występ pt. „Bajkowa biblioteka”
3. Oddział Przedszkolny ze SP 2 zatańczył „ Zimową Poleczkę”
4. SP 2, kl. Ib przedstawiły spektakl pt. „Jesteśmy niepowtarzalni i wyjątkowi”

Wszystkie przedstawienia były bardzo ciekawe, bogate w rekwizyty i wzbogacone piosenkami i tańcami. Na koniec każda grupa otrzymała z rąk Dyrekcji nagrodę w postaci wielkiego misia ubranego w koszulkę z logo naszej szkoły oraz dyplomy, upominki i oczywiście słodkości.

materiał nadesłała p. Barbara Jasłowska

stargardzkie spotk sceniczne 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

tytul szkol dni integ 2018

W dniach 3-11.12.2018r. obchodziliśmy Szkolne Dni Integracji pod hasłem: „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”. Wychowawcy klas I – VIII i III gimnazjum przeprowadzili lekcje wychowawcze a uczniowie wykonali plakaty, które ozdobiły hol szkoły. W ramach Święta Integracji 7 grudnia uczniowie mieli okazję sprawdzić się w różnych sytuacjach życiowych, których doświadczają osoby niepełnosprawne. Zajęcia odbywały się w Cichotece, sali do terapii SI, w klasach szkolnych i sali gimnastycznej.
Wszyscy uczniowie mogli:
• wykonywać zadania w oparciu o zmysły smaku, węchu, dotyku słuchu i wzroku,
• zapoznać się z językiem  migowym, brajlem oraz alfabetem Lorma,
• spróbować jazdy na wózku inwalidzkim,
rzucać do celu piłką i toczyć piłkę po wyznaczonej trasie z zawiązanymi oczami.
W ramach Szkolnych Dni Integracji, dla klas VII, VIII i III GIMN, w sali gimnastycznej odbył się Turniej Goalbolla (jest to gra dla osób niewidzących, a widzący grają w zaciemnionych goglach).
Wśród kl. VII wygrała kl. VII d
II miejsce kl. VII a
III miejsce kl. VII b
IV miejsce kl. VII c
Wśród kl. VIII wygrała kl. VIII a
II miejsce kl. VIII d
III miejsce kl. VIII b
IV miejsce kl. VIII c
Wśród kl. gimnazjalnych wygrała kl. III h
II miejsce kl. III i
III miejsce kl. III g
W czasie gdy na sali toczyły się rozgrywki, na łączniku szkolnym uczniowie mogli się sprawdzić biorąc udział w konkurencjach zręcznościowych takich jak:
- jazda na wózku inwalidzkim slalomem,
- prowadzenie piłki z zasłoniętymi oczami wg wskazówek prowadzącego,
- strzał do bramki z zasłoniętymi oczami,
- rzuty lotkami do tarczy z zasłoniętymi oczami,
Uczniowie byli bardzo zaangażowani, a rywalizacja była bardzo zacięta.
Nawiązując do ważnych dla nas wartości 10 grudnia uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną pod hasłem „Dzień Białej Bransoletki”. Zbierali żywność dla Centrum Socjalnego „Caritas” w Stargardzie oraz pieniądze na kampanię PAH „Studnia dla Południa”.
Szkolne Dni Integracji zakończyły Stargardzkie Spotkania Sceniczne z udziałem grup przedszkolnych z Przedszkola nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowy zakątek”, Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Oddziału Przedszkolnego z SP2, a także uczniów klasy Ib z SP2.
Uroczystość uświetniła klasa VI c dziennikarsko-teatralna pod kierunkiem Bożeny Ciborowskiej-Lipko przedstawieniem pt. ”Potwór”.

materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

szkolne dni integracji 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Konkurs Plastyczny z Języka Niemieckiego

dla klas I-III pt. "Słowniczek tematyczny języka niemieckiego"

W listopadzie 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny z języka niemieckiego dla klas I-III zatytułowany: „Słowniczek tematyczny języka niemieckiego”.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania językiem obcym oraz rozwijanie zdolności plastycznych.
W konkursie wzięło udział 19 uczniów najmłodszych klas. Wykonali oni przeróżne słowniczki, karty, fiszki i książeczki zawierające słownictwo z różnych dziedzin, np. owoce, zabawki, kolory, rodzina. Wybór najciekawszych prac był bardzo trudny!
Wyniki konkursu:
Klasy 1
I miejsce: Wanessa Winiarska kl.1b
II miejsce: Jakub Skrzypczyński kl.1b
III miejsce: Miłosz Krysiak kl.1b
Klasy 2
I miejsce: Halszka Jasica kl.2c
II miejsce: Bartosz Mizerek kl.2b
III miejsce: Krzysztof Kubisiak kl.2a
Klasy 3
I miejsce: Aleksandra Szmit kl.3c
II i III miejsce: brak

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Organizator konkursu: p. Iwona Łopacińska

konk plast j niem2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Dnia 11.12.2018r. w godzinach: 09.00-12.25 w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbędą się:

Stargardzkie Spotkania Sceniczne

Zgodnie z zasadami ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) "RODO”, informujemy, iż dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia w/w imprezy.
Ponadto informujemy, że w trakcie imprezy będą robione zdjęcia z wizerunkiem uczestników, które następnie będą umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Organizatorzy Stargardzkich Spotkań Scenicznych.

Rajd ze Świętym Mikołajem

Dnia 8 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w SZKOLNYM KOLE TURYSTYCZNO-PRZYRODNICZYM wraz z opiekunami paniami: Lucyną Dobrzycką, Małgorzatą Lewandowską oraz Beatą Żych uczestniczyli w Rajdzie ze Świętym Mikołajem zorganizowanym przez Zarząd Oddziału PTTK w Stargardzie. Wczesna pora, pogoda oraz trudy trasy nie odstraszyły amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy - tak uczniowie stargardzkich szkół jak i członkowie PTTK z ochotą wyruszyli na trasę aby zapoznać się z historią oraz walorami przyrodniczo-krajoznawczymi Ziemi Stargardzkiej. Trasa rajdu obejmowała: Miedwiecko, Cisewo oraz Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Torfowisko Reptowo”. Po dotarciu do miejscowości Reptowo na piechurów czekała niespodzianka - poczęstunek oraz wspólne ognisko. Tego dnia pogoda sprzyjała uczestnikom rajdu; mimo zapowiadanych opadów deszczu na grudniowym niebie pojawiło się słońce. Po wycieczce wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do domów.
Już dziś zapraszamy wszystkich członków koła oraz chętnych uczniów do uczestnictwa w kolejnych styczniowych rajdach.

materiał nadesłała p. Beata Żych

rajd pttk 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Akcja

WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

ogloszenie elektrosmieci2018 popr

 

plakat elektrosmieci2018

 

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce 

materiał nadesłał p. Marcin Kolany

Koło Plastyczne

29 listopada 2018 r. w naszej szkole rozpoczęło działalność koło plastyczne dla uczniów kl. I – III. Spotykamy się w czwartki w godz. 14:15 – 15:15 w sali nr 6. Wystawa naszych prac znajduje się na korytarzu przy pokoju nauczycielskim w budynku B. Uczestnicy świetnie poradzili sobie podczas zajęć i wykonali pracę metodą collage „Mikołaj”. Zapraszamy uczniów, którzy lubią rysować, malować, tworzyć, wycinać na następne zajęcia.

kolo plastyczne zdj12018

kolo plastyczne zdj2 2018

 

 

Co Ty wiesz o andrzejkach?

Wedle tradycji wigilia św. Andrzeja to czas wróżb i przepowiedni. Nasi czwartoklasiści mieli okazję uczestniczyć w zabawie integracyjnej zorganizowanej dla nich w ten magiczny wieczór. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z entuzjazmem przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, czy też kręcił kołem, które przepowiadało, co los przyniesie. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Zabawa z wychowawcami w rytmie ZUMBY, gry, zabawy i konkursy pozwoliły lepiej się poznać, a także uśmiać do łez…
Bawiliśmy się wspaniale, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wiele zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

materiał nadesłała: p. Agnieszka Gadomska-Rataj

andrzejki kl4 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

NASZE ZŁOTKO!

Ula Maksymiuk - uczennica klasy IV b podczas odbywającego się w sobotę 24 listopada 2018r. w Bydgoszczy turnieju Karate BUSHI - DO CAP wywalczyła TRZY ZŁOTE MEDALE w kategoriach:

I miejsce kata ( Forma ) 9 lat

I miejsce kata ( Forma ) żółte pasy 10 - 11 lat

I miejsce kata ( Forma ) open żółte pasy 10 - 11 lat

 Ula, trenująca na co dzień w Klubie Karate Kamikaze Kunowo pod kierunkiem p. Franciszka Moroza, wyróżniła się spośród 240 zawodników z 20 polskich Klubów Karate Olmpijskiego W.K.F.             

Jesteśmy dumni i życzymy Uli kolejnych sukcesów!!!          

                                                                              Materiał nadesłała: Agnieszka Gadomska-Rataj      

ula3

ula zdjcia1

ula zdjcia2

ula zdjcia