baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

zyczenia wakacyjne 2021

Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej

w Szkole Podstawowej nr 2

z  Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie

Cele główne:

 1. Aktywizacja sportowa dzieci
 2. Profilaktyka wad postawy
 3. Kompensacja ujemnych skutków obciążenia pracą szkolną, również w formie zdalnej

Cele szczegółowe:

 1. Wdrażania do aktywnego uczestnictwa w zajęciach sportowych
 2. Kształtowanie umiejętności sprawnej obsługi przed i po zajęciach oraz dbałości o higienę osobistą.
 3. Kształtowanie i utrwalanie prozdrowotnych postaw
 4. Nabywanie umiejętności i nawykówtroski o własne zdrowie
 5. Zmniejszenie wad układu ruchu poprzez zwiększenie aktywności ruchowej 
 6. Wprowadzenie nawyków i umiejętności korygowania postawy w życiu codziennym
 7. Eliminowanie zaburzeń w rozwoju motoryczności
 8. Podnoszenie ogólnej sprawności i wydolności organizmu dziecka poprzez ćwiczenia 
 9. Uaktywnianie układów :

    - narządów ruchu 

    - krążeniowego 

    - Oddechowego 

 1. Zwiększania zakresu ruchu w stawach, wydłużanie, skracanie oraz wzmacnianie odpowiednich grup mięśniowych. 

 plakat2

plakat 1

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Kliknij.

 

Wielki sukces

naszego absolwenta

    Absolwent naszej szkoły, Karol Jurski odniósł kolejny wielki sukces i od września 2021r. rozpocznie studia na TU Delft (Delft University of Technology) w Holandii na kierunku Computer Science & Engineering. Uczelnia znajdująca się w mieście Delft jest największą i najstarszą uczelnią techniczną w Holandii i zarazem jednym z 20 najlepszych uniwersytetów technicznych Europy. Podczas swojej działalności wykształciła wielu wybitnych ludzi nauki z różnych dziedzin, w tym m.in. laureatów Nagrody Nobla, wybitnych architektów, inżynierów, fizyków, biofizyków, mikrobiologów i informatyków. Karol wybrał ten kierunek, ponieważ informatyka, a w szczególności programowanie, od zawsze była jego wielką pasją. Swoje informatyczne i matematyczne zainteresowania mógł realizować nie tylko na lekcjach informatyki i matematyki, ale również uczestnicząc w zajęciach rozwijających z matematyki oraz Mistrzów Kodowania odbywających się w naszej szkole, doskonaląc i pogłębiając swoje umiejętności z programowania, robotyki, elektroniki oraz matematyki. Podczas nauki w naszym gimnazjum został wolnym słuchaczem na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. W trakcie nauki w naszej szkole został laureatem wielu prestiżowych konkursów na poziomie kuratoryjnym i ogólnopolskim oraz autorem ciekawych i inspirujących projektów szkolnych z zakresu programowania, elektroniki i robotyki. W latach 2018-2020 otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu Karolowi i życzymy dalszych osiągnięć!

Konkurs fotograficzny

Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

pn. "Nieodkryte Zakątki Regionu"

    Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu” zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę.
    Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat regionu zachodniopomorskiego oraz pokazanie rejonu mało znanego dla odwiedzających nasze województwo, czy też nawet dla samych mieszkańców. Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieodkryty, ciekawy zakątek naszego regionu. Może to być zabytek, pejzaż, wieś, miasto, bądź inne warte zobaczenia miejsce.


Wakacje to idealny czas, by poznać właśnie takie zakątki regionu...


    Wykonane zdjęcia należy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 listopada 2021r. (do końca dnia).


    Nagrodzone zdjęcia zostaną wydane w formie kalendarza Kuratorium Oświaty w Szczecinie na rok 2022.


    Więcej informacji znajduje się w załączonym Regulaminie.

    Uczniowie biorący udział w wyżej wymienionym konkursie mogą się skonsultować z nauczycielami opiekunami, tj. p. Mirosławą Babicką-Mrzygłód oraz z p. Bogdanem Żychem od 1 września 2021r.

Regulamin konkursu (plik doc)

Załącznik nr 1 - Karta zgłoszenia

Załącznik nr 2 - Oświadczenie

Załącznik nr 3 - Opis zdjęcia

Międzynarodowy Dzień Dogoterapii

    15 czerwca obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dogoterapii. Uczniowie klas pierwszych miały możliwość wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z psem terapeutą Pysią, polegającej na stworzeniu pozytywnej relacji pomiędzy uczestnikami spotkań a psem. Takie zajęcia mają na celu dostarczenie pozytywnych emocji i satysfakcji z obcowania z psem oraz rozluźnienie atmosfery. Na zajęciach dzieci dowiedziały się jak opiekować się psem, jak się wobec niego zachowywać i jaką bezpieczną pozycję przyjąć w momencie dyskomfortu lub zagrożenia. Połączenie edukacji i zabawy pozwala uczniom poszerzyć wiedzę na temat świata zwierząt, rozwija empatię i poczucie odpowiedzialności. Zajęcia zostały zorganizowane przez dogoterapeutę Annę Łotysz i Małgorzatę Kawczyńską.

materiał nadesłała p. Małgorzata Kawczyńska

miedzyn dzien dogoterapii 2021

Zaprazszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Artfestiwal w SP nr 2

    W dniach 12-13 czerwca Stargardzianie mieli możliwość w ramach Artfestiwalu zwiedzać wystawy na terenie naszej szkoły.
    Prace zgromadzone pod znakiem "ArteFaktorii" były różnorodne tak bardzo, jak osoby, które je stworzyły. Powstawały w domach lub w pracowniach (także w pracowniach na terenie naszej szkoły utworzonych w ramach projektu "Transgraniczny Most Przyszłości"), zawsze z wewnętrznej potrzeby, która determinuje twórcę. Osoby, które je wykonały, połączyło jedno: są absolwentami, uczniami, nauczycielami oraz pracownikami Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie. Wiek i poziom wykształcenia artystów przestały mieć znaczenie. Najważniejsza była chęć podzielenia się z resztą świata zachwytem.

materiał nadesłała p. Mirosława Babicka-Mrzygłód

artfestiwal w sp2 2021

Prace wykonane w ramach projektu "Transgraniczny Most Przyszłości"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dni Języka Polskiego - "Żywe obrazy"

    Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii ŻYWYCH OBRAZÓW autorstwa naszych wspaniałych uczniów. Prace powstały w ramach jednego z konkursów podczas tegorocznych Dni Języka Polskiego. Obecnie zdobią hol naszej szkoły, doskonale wpisując się w klimat ArtFestiwalu, który "zagościł" u nas w miniony weekend. Wszystkim młodym Artystom dziękujemy raz jeszcze za kreatywność i chęci do wspólnej zabawy. Jesteście SUPER!

Joanna Bochenek,
Agnieszka Gadomska-Rataj,
Damian Maćkowiak.

zywe obrazy 2021zdj1

Żywe obrazy - część 1 (plik pdf)

Żywe obrazy - część 2 (plik pdf)

zaproszenie artfestiwal 2021

 

Nagroda eTwinning!

    Z radością chcielibyśmy podzielić się informacją, że nasz projekt eTwinning pt. „Entdecke die Schrift - eine kleine Weltreise. Odkrywaj pismo - mała podróż po świecie”, w którym udział brali uczniowie klas szóstych pod kierunkiem pani Iwony Łopacińskiej wraz z partnerskimi szkołami z Grecji i Niemiec, został nagrodzony w 68. Konkursie Europejskim!
    Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie pracy włożonej w realizację zadań projektowych.
Informacje o nagrodzonych projektach oraz podgląd naszych działań można zobaczyć na stronie: https://www.kmk-pad.org/index.php?id=1136

materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

 

"Szkolne Dni Języka Polskiego"

    02.06.2021r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie „Szkolnych Dni Języka Polskiego”. W tym roku konkurs odbył się w dość „nietypowych” okolicznościach, albowiem podczas pandemii i nauczania online, chyba niewiele osób myślało o tym, że nasze coroczne święto języka w ogóle się odbędzie.
    Jednak dzięki uporowi i kreatywności pomysłodawczyń konkursu p. Joanny Bochenek i p. Agnieszki Gadomskiej-Rataj doszedł on do skutku. Cześć i chwała Uczestnikom za to, że znaleźli siłę i chęci do wzięcia udziału w polonistycznych zmaganiach. Mogli wybierać pomiędzy „żywym” obrazem, konkursem recytatorskim i frazeologicznym. Największą popularność zyskały „żywe” obrazy, które to możemy podziwiać w holu naszej szkoły, następnie konkurs frazeologiczny i recytatorski, gdzie nasi uczestnicy wykazali się nie lada kreatywnością „zatrudniając” do swoich występów całe rodziny i domowe zwierzątka, które skradły serca jury.
    Na zakończenie wszystkim wspaniałym uczestnikom składamy najserdeczniejsze podziękowania za odwagę, kreatywność i chęci. Jesteście najlepsi :-)

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy.

konkurs j polskiego2021z1

konkurs j polskiego2021z2