baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Alternatywne lekcje WF z Fundacją Moniki Pyrek

4 kwietnia 2019r. uczniowie klas VI wzięli udział w „Alternatywnych Lekcjach WF” organizowanych przez Fundację Moniki Pyrek. Zajęcia odbywały się w 50-osobowych grupach. Czas trwania jednej lekcji to 105 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek.
Podczas lekcji udostępniono około 10 stanowisk interaktywnych. Były to między innymi: stanowisko koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłka nożna i ręczna z systemem mierzącym siłę strzału i rzutu, stanowisko VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości, ścianka wspinaczkowa oraz test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza czy przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.
Celem projektu jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie (zainteresowanie nowinkami technologicznymi, gadżetami m.in. smartfonami, grami komputerowymi, urządzeniami mobilnymi) poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu, poprzez wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum. Pomysłodawcą oraz inicjatorem projektu jest lekkoatletka, medalistka mistrzostw świata i olimpijka – Monika Pyrek oraz prowadzona przez nią Fundacja jej imienia.

materiał nadesłała p. Elżbieta Moskalewicz

alternatywne lekcje w f 2019

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii