baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Szkolne Dni Integracji

    Długoletnią tradycją naszej szkoły są obchody Szkolnych Dni Integracji powiązane bezpośrednio z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Obchody tego pięknego święta organizuje Zespół Nauczania Integracyjnego. W tym roku świętowaliśmy w dniach 3-10 grudnia, a przyświecało nam wiele mówiące hasło: Wszystkie kolory integracji.
    Świętując, uczniowie obejrzeli film o integracji w naszej szkole oraz mieli okazję podziwiać prace powstające w pracowniach terapeutycznych. Odbyły się również konkursy dla uczniów z niepełnosprawnościami. Prócz tego w każdej klasie na lekcjach z wychowawcami przeprowadzone zostały zajęcia, dzięki którym uczniowie mogli lepiej zrozumieć kolegów z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Wiele klas umiliło sobie te dni, piekąc wspólnie ciasteczka w pracowni kuchennej, która powstała dzięki projektowi Transgraniczny Most Przyszłości. Dodatkowo w holu szkoły zorganizowano wystawę prac plastycznych przygotowanych na okolicznościowy konkurs. Każda z nich pokazuje, jak ważna jest wiara we własne możliwości, a źródłem inspiracji dla naszych artystów była piosenka zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych pt. Wiara w siebie. Utwór ten pięknie zaśpiewali uczniowie klas: 2a, 4b i 5b. Dla podkreślenia radosnego nastroju, jaki towarzyszył nam w tych dniach, uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe stroje.
    Mamy nadzieję, że po raz kolejny udało nam się udowodnić, iż niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji własnych marzeń i rozwijaniu talentów. Święto integracji to wyjątkowo ważny dzień dla naszej szkolnej społeczności. Chcemy przypominać i stale uświadamiać, że są między nami osoby niepełnosprawne, które nigdy nie powinny czuć się gorsze. Pamiętajmy o nich, wszak naprawdę „malują nasz świat” najpiękniejszymi kolorami!

materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

 szkolne dni integracji2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii