baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Wycieczka do Domu Chleba w Marianowie

    19 września klasa 6a i kilkoro uczniów z klasy 5a uczestniczyło w wycieczce do Domu Chleba w Marianowie. Dzieci brały udział w warsztatach piekarniczych. Piekli ciasteczka, chleb i drożdżówki. Po ciężkiej pracy ciasteczka zrobione własnoręcznie smakowały wyśmienicie. Oprócz wypieków odbyła się przejażdżka po Marianowie, a podczas przerw między wypiekami czas spędzaliśmy na placu zabaw.
To był dzień pełen wrażeń i atrakcji. Zobaczcie sami!

Materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

wycieczka dom chleba 6a 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wyjazd klasy 4a i 5c na wykopki

    Agrodolinka w Gogolewie to zagroda edukacyjna, którą odwiedziliśmy 18 września 2023r. Uczniowie klasy 4a i 5c ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi brali udział w wykopkach. Przejazd na pole, omówienie etapów wzrostu ziemniaka, zbiór ziemniaków, posiłek na polu (pyszne chałki i kakao), karmienie zwierząt i „dojenie krowy” wypełniły nam część czasu przewidzianego na pobyt w Agrodolince. Po „pracy” zjedliśmy kiełbaski z grilla i mieliśmy czas na zabawę. Na placu zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami, dużą trampoliną, torem przeszkód, ścieżkami sensorycznymi, snopkami słomy, mogliśmy się świetnie bawić. Pobyt w Agrodolince sprawił nam wiele radości. Dziękujemy przemiłym gospodarzom za wspólnie spędzony czas.

Materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

wykopki 4a 5c 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wycieczka do Chlebowego Domu

    W dniu 15 września klasy 3a, 3c oraz 4b wyjechały na wycieczkę do Marianowa, do Chlebowego Domu. Głównym celem wycieczki była integracja zespołów klasowych oraz poznanie rodzajów zbóż, mąk i wyrobów piekarniczych. Dzieci zapoznały się z walorami odżywczymi mąki mielonej żarnami w pieczywie, wyrabiały ciastka, drożdżówki, chlebek. Uczniowie przejechali się elektrycznym pojazdem wycieczkowo- spacerowym po okolicy Marianowa. Integracja klas odbyła się poprzez wspólną edukację, zabawę oraz posiłek. Wróciły zadowolone do domów wraz ze swoimi wypiekami.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

wycieczka dom chleba 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

„Sprzątanie świata – Polska 2023”

    W piątek 15 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Sprzątania świata.
Koordynatorem 30- tego już finału akcji był Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie. W działania zaangażowali się uczniowie klasy 4a oraz klasy 5 i 6 wraz z opiekunami. Porządkowaliśmy teren wokół szkoły oraz część A os. Zachód.
    Zachęcaliśmy lokalną społeczność do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska. Uświadamialiśmy jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów do odpowiednich pojemników oraz ich szkodliwy wpływ na środowisko.

szkolny koordynator akcji Monika Sikorska

sprzatanie swiata 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii