baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

oglosz elektr 2022

plak elektr 2022

 

zajecia ferie zimowe 2022

 

„WIGILIJNE SPOTKANIE” W KLASIE IVA

    Wszyscy uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia. Są one pełne radości, uśmiechu i spełnienia, dla niektórych momentem zadumy i wspomnień. W szkole tak jak i w naszych domach przeżywamy je wspólnie, bo przecież spędzamy ze sobą mnóstwo czasu i jesteśmy sobie bardzo bliscy.
W serdecznej, rodzinnej atmosferze spędziliśmy piątkowy dzień w szkole. Przy pięknie ustrojonym stole, przy świątecznych stroikach i przy słodkim poczęstunku wszyscy zasiedliśmy do wigilii klasowej. Wspólnie odmówiliśmy modlitwę, połamaliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Wraz z paniami wychowawczyniami opowiadaliśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych w naszych rodzinnych domach i śpiewaliśmy kolędy. Były też zabawy przy dźwiękach kolęd, rozwiązywaliśmy świąteczną krzyżówkę i quiz oraz odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Nie zabrakło też świątecznych prezencików od Gwiazdora. Jednak, żeby otrzymać prezent trzeba było wykonać zadanie np. powiedzieć wierszyk, zatańczyć albo zaśpiewać piosenkę. Nasza klasowa Wigilia upłynęła nam naprawdę w iście świątecznym nastroju.

Przy okazji życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia upłynęły w zdrowiu i radości, w cieple domowego ogniska, a nadchodzący Nowy Rok 2022 przyniósł ze sobą szczęście, miłość i spełnienie marzeń.

Uczniowie 4a z wychowawczyniami

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

 wigilia kl4a 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

zyczenia swiatcz 2021

 

PROJEKT W KLASIE 5B.
PROGRAM EMOCJE - JAK SOBIE Z NIMI PORADZIĆ, POTRAFIĘ JE NAZWAĆ
WIEM CO CZUJĘ

    W roku szkolnym 2021/2022 Uczniowie klasy 5B przystąpili do realizacji opracowanego Programu przez panią Iwonę Prajzendanc na temat Emocji. Składa się on z kilku bloków, w których zaproponowane są konkretne działania, wybrana tematyka. To wspólne rozmowy na temat rozumienia tolerancji, miłości, szacunku, empatii i agresji. W miesiącu październiku, listopadzie i grudniu, dodatkowo wprowadzone były scenki. Uczniowie bardzo je lubią, ponieważ mogą wówczas wyrazić siebie, jednocześnie pokazać co czują w inny sposób. Podzieleni na mniejsze grupy odgrywali różne zachowania, każda grupa miała do pokazania - odegrania inny problem, jednocześnie ucząc się współpracy i akceptacji. Celem było ukazanie zachowań, jakie towarzyszą w różnych sytuacjach, to reakcje negatywne, oraz propozycje zachowań pozytywnych, które mogą być reakcją w zamian. Podsumowując wszyscy jednogłośnie zgodzili się z tym, że zachowania, które krzywdzą drugiego człowieka są nieakceptowane. Zwrócono uwagę na to, że warto mówić głośno o tym, co czujemy, jak się czujemy, jak chcielibyśmy być traktowani przez innych. Szerokie rozmowy na temat empatii, tolerancji, akceptacji, agresji, szacunku, miłości, na temat zachowań nieakceptowanych i akceptowanych w życiu, pomogły niektórym w lepszym zrozumieniu własnych emocji i działań. Otwierając się na potrzeby innych w październiku zbieraliśmy kasztany na cel charytatywny, pamiętaliśmy o zwierzętach – pomóc im przetrwać zimę. W grudniu dodatkowo w trakcie działań projektu, do jednego z tematu o Empatii, każdy przygotował Świąteczna Kartkę z ciepłymi pozdrowieniami i dobrym słowem dla chorego kolegi z projektu "Marzycielska Poczta". Wszystkie zostały, przez panią Iwonę Prajzendanc wysłane do Michała. Warto być dobrym człowiekiem, pomagać innym, być wrażliwym na potrzeby innych. Uczniowie klasy 5B udowodnili to wiele razy. Program będzie realizowany do końca roku szkolnego.

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

 projekt emocje kl5b 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii