baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Byliśmy na ArtFestiwal Junior...

    "Niedziela pod MDK. Byliśmy na ArtFestiwal Junior i odbieraliśmy nagrody".
W niedzielę 28 maja pojawiliśmy się na Artfestiwal Junior na terenach zielonych wokół MDK. Nasze niewielkie, ale bardzo kolorowe stoisko przyciągało dorosłych i dzieci ciekawymi pracami powstałymi w pracowniach utworzonych w ramach polsko-niemieckiego projektu "Transgraniczny Most Przyszłości": krawieckiej, stolarskiej, plastycznej i poligraficznej, a największym powodzeniem cieszyły się ciasteczka upieczone w pracowni gospodarstwa domowego specjalnie na to stargardzkie święto sztuki, by osłodzić czas zwiedzającym.

    Podczas popołudniowej imprezy nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym "Wody Naszego Regionu" z rąk Starosty Powiatu Stargardzkiego Pani Iwony Wiśniewskiej oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Pani Małgorzaty Flas otrzymali uczniowie stargardzkich szkół, wśród których było aż sześcioro naszych uczniów. W kategorii 10-12 lat trzecie miejsce zajęła Weronika Lewczuk z kl. 4b, a wyróżniono Adę Pieszyk z kl. 4a i Maję Sikorską z 4b. II miejsce w kategorii 13-15 lat zdobyła Julia Czerniak z kl.7b, a wyróżnienia odebrali uczniowie kl. 6b Barbara Żych i Jan Jaźwiński.
    Jesteśmy dumni z naszych uczniów i serdecznie wszystkim gratulujemy!
Więcej zdjęć i filmów można obejrzeć pod linkami:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=289408676753410&set=pcb.289408946753383&locale=cy_GB
https://www.facebook.com/photo/?fbid=289408606753417&set=pcb.289408946753383&locale=cy_GB
https://www.facebook.com/photo/?fbid=289408606753417&set=pcb.289408946753383&locale=cy_GB
https://www.facebook.com/photo/?fbid=289482553412689&set=pcb.289483573412587&locale=cy_GB
Nasze stoisko 1:14-1:30:
https://www.facebook.com/RegionalnyInformatorInternetowy/videos/6188924624523260/

Materiał nadesłała p. Mirosława Babicka-Mrzygłód

Artfestiwal 23

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

    Oskar Siewierski będąc uczniem naszej szkoły, często brał udział w konkursach plastycznych. 17 kwietnia znalazł się wśród laureatów II edycji Ogólnopolskiego konkursu plastycznego o tematyce sportowej „Piłkarz Mundialu Katar 2022”. Za pracę przedstawiającą Messiego otrzymał II miejsce w kategorii klas 4-6. Organizator, Szkoła Podstawowa nr 108 im. Juliana Tuwima we Wrocławiu przesłał nagrodę i dyplom na adres szkoły, a Pani Dyrektor Anna Kurcab-Kościańska pogratulowała Oskarowi.
My również gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.

Materiał nadesłała p. Mirosława Babicka-Mrzygłód

praca Oskara konk past 2023

Nagrodzona praca Oskara

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

kangur matem symbol

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”

    W dniu 16 marca 2023 roku w szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”. W konkursie wzięło udział 47 uczniów z klas II – VIII w poziomach:

Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch - klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet - klasy 7 i 8 szkół podstawowych;

    Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
    Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami (jak ma to miejsce np. w przypadku Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej), jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy.
    Konkurs "Kangur Matematyczny" jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników.
    Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem.
    W naszej szkole sześcioro uczniów otrzymało wyróżnienia:


Poziom Beniamin:
- Kiriłow Adam 5a
- Jaźwiński Jan 6b
- Żmudziejewski Krzystof 6d
- Zakrzewska Liliana6d
Poziom Kadet:
- Kuzio Jan 8b
- Konarska Wiktoria 8a.

GRATULUJEMY!

Materiał nadesłała p. Małgorzata Alicja Lewandowska

 

szuflandia5

Rzecznik Praw Dziecka zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w konkursie
“Zrób zdjęcie przyjaźni”

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, w które każdy powinien być szczęśliwy. A co może nam dać więcej radości niż wspaniała zabawa z przyjaciółmi? Każda chwila spędzona z przyjacielem czy przyjaciółką jest warta zapamiętania i uwiecznienia. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak z okazji Dnia Dziecka ogłasza konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży z całej Polski.

Weźcie swoje aparaty fotograficzne lub smartfony i zróbcie zdjęcie przyjaźni. To mogą być wesołe zabawy na podwórku czy wspólne chwile z kolegami i koleżankami z klasy. Albo niezwykłe spotkanie z czworonożnym przyjacielem. Sfotografujcie je i wyślijcie nam!

Dzieci i młodzież zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 26 maja 2023 r. roku włącznie zgłosić swój udział, przesyłając – z pomocą rodzica/opiekuna prawnego – wypełniony formularz zgłoszenia oraz zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem autora, i informacją o kategorii wiekowej – na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jeśli jesteś pełnoletni, możesz dokonać zgłoszenia samodzielnie.

Fotografia może być wykonana aparatem, tabletem lub smartfonem, można wysłać tylko 1 sztukę, a przesłany plik może mieć nie więcej niż 10 MB. Dopuszczone formaty pliku to JPG oraz PNG. Plik musi być oryginalny, organizatorzy dopuszczają niewielkie przeróbki cyfrowe polegające na korekcie kolorystyki, kontrastu czy ostrości, a także drobnym retuszu.

Uwaga! Jeśli fotografujesz twarz kogoś innego, musisz mieć na to jego zgodę – a jeżeli osoba ta jest niepełnoletnia, zgodę jego rodzica/opiekuna prawnego.

Organizatorzy ustalili trzy kategorie wiekowe. Kategoria I obejmuje dzieci z klas 0-IV szkół podstawowych, kategoria II to klasy V-VIII szkół podstawowych, a kategoria III przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Prace będą oceniane osobno dla każdej kategorii.

Zgłoszenie

– w tytule maila: imię i nazwisko, numer kategorii wiekowej oraz dopisek Konkurs foto z okazji Dnia Dziecka 2023;
– wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego lub przez Ciebie, jeśli jesteś pełnoletni, Formularz Konkursowy wraz z oświadczeniem (pozwalającym na użycie ww. materiałów przez Organizatora Konkursu, czyli Biuro Rzecznika Praw Dziecka do promocji konkursu na stronie brpd.gov.pl, w mediach społecznościowych oraz innych mediach współpracujących z BRPD, a także zezwalającym na zgłoszenie pracy do konkursu, na użycie danych autora pracy – imienia, nazwiska, wieku oraz szkoły, do której uczęszcza oraz pracy w opisany powyżej sposób), który stanowi załącznik numer 1 do Ogłoszenia Konkursu;
– załącznik w postaci zdjęcia (uwaga, plik JPG lub PNG w nazwie powinien być oznaczony tytułem zdjęcia oraz imieniem i nazwiskiem autorki/a).

Regulamin konkursu fotograficznego Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Dziecka 2023
Załącznik nr 1 Formularz zgłoszenia do Konkursu fotograficznego z okazji Dnia Dziecka 2023 (PDF)
Załącznik nr 1 Formularz zgłoszenia do Konkursu fotograficznego z okazji Dnia Dziecka 2023 (DOC)

Rozstrzygnięcie konkursu

Spośród nadesłanych zgłoszeń 3-osobowa komisja konkursowa powołana przez Rzecznika Praw Dziecka wybierze po maksymalnie 20 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej, które zostaną poddane szczegółowej ocenie, w celu wybrania jednego zwycięzcy oraz dwójki laureatów w każdej kategorii wiekowej, a także pozostałych wyróżnionych prac.

Decyzję w sprawie szczegółowo ocenianych prac komisja podejmie w oparciu o kryteria opisane w Regulaminie Konkursu, który stanowi załącznik nr 2 do Ogłoszenia konkursu. Komisja ogłosi werdykt do 10 czerwca 2023 r.

Nagrody

Zwycięzcy – wybrani przez Komisję autorzy najlepszej pracy w każdej kategorii wiekowej – otrzymają zestawy nagród rzeczowych zwycięzcy, ufundowane przez Rzecznika Praw Dziecka. Zestawy nagród rzeczowych zwycięzcy będą obejmowały: tablet, bezprzewodowe słuchawki, zestaw do badmintona, ręcznik sportowy, piłkę, koszulkę sportową, czapkę z daszkiem.

Laureaci – wybrani przez Komisję autorzy dwóch pozostałych najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej – otrzymają zestawy nagród rzeczowych laureata: bezprzewodowy głośnik, bezprzewodowe słuchawki, ręcznik sportowy, zestaw do gry w badmintona, piłkę, koszulkę sportową.

Autorzy prac wybranych jako wyróżnione otrzymają zestawy nagród rzeczowych wyróżnionego: ręcznik sportowy, piłkę, koszulkę sportową, kubek, notatnik.

Informacja na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie - http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/ochrona-danych-osobowych/rodo/

 

Informacja o konkursie nadesłana przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.