baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Nauka poprzez zabawę

    Dnia 22.05.2024r. odbył się po raz kolejny Międzyprzedmiotowy Turniej „Naukowa Szuflandia”. Uczniowie klas V-VII rozwiązywali zadania z matematyki, informatyki, biologii i geografii. Młodzi Adepci Chemii (koło chemiczne) pod kierunkiem p. Moniki Sikorskiej przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek klas czwartych pokaz doświadczeń chemicznych. Ci uczniowie mogli również wziąć udział w grach matematycznych przygotowanych przez uczniów klasy VIIa pod kierunkiem p. Małgorzaty Lewandowskiej. Cały turniej poprzedził Konkurs Plastyczny „Matematyka w przyrodzie”. Najlepsze plakaty zostały nagrodzone (I miejsce - klasa VIb, II miejsce - klasa VIIc, III miejsce - klasa Va).
Wyniki turnieju:
• w poziomie klas piątych
I miejsce - klasa Vc,
II miejsce - klasa Va,
• w poziomie klas szóstych
I miejsce - klasa VIa,
II miejsce - klasa VIb,
• w poziomie klas siódmych
I miejsce - klasa VIIb,
II miejsce - klasa VIIa.
    Projekt „Naukowa Szuflandia” zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele: M. Sikorska, M. Lewandowska, E. Gajewska, U. Śmigielska, A. Silska, E. Bączyńska, M. Kolany, B. Żych.

Materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

naukowa szuflandia 2 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Obraz anamorficzny

    Fascynujący projekt. Obrazy anamorficzne, to technika, która polega na zniekształceniu kształtu obiektu w taki sposób, że jego prawidłowa forma staje się widoczna tylko pod określonym kątem lub za pomocą specjalnych narzędzi, jak krzywe zwierciadła. Rysowanie własnego rysunku wykorzystując siatkę może być bardzo interesującym doświadczeniem, szczególnie, jeśli chodzi o zrozumienie proporcji i perspektywy. Zadanie okazało się bardzo kreatywne, a dzieci miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię. Krzywe zwierciadła to świetny sposób na eksplorację optyki.

materiał nadesłała p. Monika Sikorska

anamorfoza

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu

3 maja 2024 tyt

    Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Wielki, zwany Czteroletnim. Jej autorami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową - regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.
    2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowił je Sejm w 2004 roku. Dzień Flagi to święto, którego celem jest szerzenie wiedzy o symbolach narodowych i propagowanie postaw patriotycznych.
    30 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji uczennice klasy 8b - Gosia i Julia - przygotowały i przedstawiły braci uczniowskiej w holu szkoły prezentacje multimedialne opowiadające historię tych wydarzeń. W czasie przerw słuchaliśmy muzyki o treściach patriotycznych - tej dawnej i tej bliższej naszym czasom. Oczywiście w obsłudze sprzętu pomagała wspaniała ekipa chłopców z klas ósmych (oraz tych młodszych, którzy się uczą tej pracy). Dziękujemy.

Materiał nadesłała p. Joanna Betler

3 maja 2024 zdj1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

naukowa szuflandia 2024

Ogłoszenie - "Naukowa Szuflandia 2024"

Materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

Mistrzostwa Powiatu w PN Chłopców

    W czwartek 18 kwietnia na stadionie Błękitnych przy ulicy Ceglanej w Stargardzie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział 9 zespołów z miasta i okolic. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie z klas 8 i 7. Drużyna SP2 rozegrała dwa spotkania z SP6 i SP11 i dzięki wygranej w obu meczach awansowała do ścisłego finału, gdzie spotkała się z SP5 i SP4. Po ciężkich bojach zajęła zasłużone 3 miejsce. Zespół w nagrodę otrzymał dyplom i statuetkę, a najlepszym bramkarzem zawodów wybrano naszego ucznia Piotra Gajba. Szkołę reprezentowali: Damian Balik, Gabriel Czekała, Piotr Gajb, Michał Literacki, Nicolas Mukarker, Filip Pałka, Franciszek Piegat, Daniel Pilipczak, Łukasz Soboń, Filip Trojanowicz i Igor Zielonka. Opiekunami grupy były p. Marta Kowalczyk i p. Agnieszka Kruk.
Gratulacje i wielkie brawa dla naszych chłopaków!!!

Materiał nadesłała p. Marta Kowalczyk

mistrz powiatu chlop 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii