baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

prez 3 maja 2023 zdj1

    Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Wielki, zwany Czteroletnim. Jej autorami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową - regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.
    2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowił je Sejm w 2004 roku. Dzień Flagi to święto, którego celem jest szerzenie wiedzy o symbolach narodowych i propagowanie postaw patriotycznych.
    28 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji uczniowie klasy 8c i 8d przygotowali plakaty oraz prezentacje multimedialne, które prezentowali innym klasom na holu szkoły. W czasie przerw odtwarzana była muzyka patriotyczna. Dziękujemy chłopcom z klasy 7b i 8c za pomoc w obsłudze sprzętu. Opieką zajęli się nauczyciele: p. Mirosława Babicka - Mrzygłód, p. Renata Pruska - Nieroda, p. Joanna Betler, p. Stanisław Kacperski, p. Bogdan Żych.

Materiał nadesłała p. Joanna Betler

prez 3 maja 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii