baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS DACHL – MÄRCHEN

    Uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość wzięcia udziału w szkolnym etapie konkursu z języka niemieckiego, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie oraz Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandt`a w Warszawie.
    Celem konkursu było zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego oraz pobudzanie zainteresowania językiem niemieckim.
    Zadaniem konkursowym było przygotowanie ilustracji fragmentu baśni/bajki autora z kraju niemieckojęzycznego obszaru językowego, czyli z Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu.
    Nasi uczniowie przygotowali wspaniałe prace, przedstawiające różne znane baśnie autorstwa braci Grimm, np. „O rybaku i złotej rybce”, „Roszpunka”, „Gęsiareczka”, „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”. Dwie prace, z odpowiednich kategorii wiekowych zostały przesłane do Warszawy, by tam walczyć o nagrody w etapie ogólnopolskim.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za piękne prace! Zapraszam do galerii!

Opiekun konkursu - pani Iwona Łopacińska

konk dahl 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii